General Mobile Etab 5 Rom Atma – MDM Kaldırma

General Mobile Etab 5 Rom Atma – MDM Kaldırma
General Mobile Etab 5 Rom Atma – MDM Kaldırma
Kullanıcı Puanı: 3.3 (3 votes)

 

 

Bu yazımızda sizlerle Fatih projesi kapsamında liselerde dağıtılan General Mobile Etab 5’i TWRP yardımıyla mdm (kurumsal cihaz yöneticisi) ni kaldırmayı ayrıntılı bir şekilde gösterecegim.

NOT: Etab 5 Kullanıcıları Bu Tür Sıkıntılarda Root Atmanızı Önermiyorum.Çünkü Root Kalıcı Birşey ve Geri Alınamaz Bu yüzden Rom Atma daha mantıklı ve daha sağlıklı olacaktır. 

1-)İlk olarak aşağıda verecek olduğum linklerdeki dosyaları indiriyoruz.

2-)Bütün dosyaları indirdikten sonra bilgisayarımıza MTK Driver leri kuruyoruz(tabletimizi sorunsuz bir şekilde okuyabilmesi için bilgisayarımızı kapatıp açmamızda yarar var).

3-)Daha sonra Sp Flash Tool dosyamızın üzerine sağ tıklayarak klasöre çıkart tuşuna basıyoruz.Ve dosyaya girip flash_tool.exe dosyamızı çalıştırıyoruz.

4-)Uygulamamızı açtığımızda sol üst köşeden settings kısmından CheckSwVer kısmındaki tik işaretini kaldırıyoruz. Daha sonra Download Agent kısmına tıklayarak sp flash tool dosyasının içinde bulunan MTK_AllInOne_DA.bin dosyasını seçerek aç diyoruz.

5-)Şimdide Scatter-loading kısmına tıklayarak yine sp flash tool dosyasının içindeki MT6592_Android_scatter dosyasını seçerek aç diyoruz.

6-)Aşağıda çıkan seçeneklerden bütün tikleri kaldırıp sadece recovery yazan yere tik atıyoruz.

7-)Recovery yazan yerin sağındaki satıra boş alana tıklayarak indirdiğimiz twrp_recovery_etab5_MT8392 dosyasını seçiyoruz.Ve download tuşuna basıp tabletimize geçiyoruz

8 -)Tabletimizi kapatıp bilgisayara bağladığımızda uygulama otomatikman kurulumu yapacaktır.

9-)Ekranda kurulumun bittiğini işaret eden bildiri geldiğinde tabletimizi bilgisayardan ayırıp açma kapama ve ses açma tuşuna aynı anda basarak General Mobile yazısı gelene kadar basılı tutuyoruz.

10-)Açılan TWRP ekranında Advanced kısmına tıklayıp adb sideload kısmına dokunuyoruz ve ekranın altında çıkan şeyi sağa kaydırıyoruz.

11-)Bu işlemleri yaptıktan sonra tabletimizi bilgisayara bağlayıp tabletimizin içine daha önce inidirdiğimiz Etab5Crack ve “gapps-modular-mini-4.4.2-20140123-signed” dosyasını atıyoruz .Artık bilgisayarla işimiz kalmadı.

12-)Tabletimizin ekranından cancel tusuna basıyoruz.Ve home tusuna basıyoruz ve ana ekrana geliyoruz.Ana ekrandaki İnstall kısmına tıklayarak tabletimize atmış olduğumuz Etab5Crack dosyasını seçip gelen şeyi sağa kaydırarak yüklemeyi onaylıyoruz.

13-)Yükleme bittikten sonra sağ üst köşedeki eve benzeyen işarete tıklayarak ana ekrana dönüp yüne install e tıklıyoruz.Bu sefer gapps-modular-mini-4.4.2-20140123-signed dosyasını seçip yüklüyoruz. Bu işlemden sonra reboot tuşuna basıyoruz. Ve çıkan ekranda Do Not İnstall e basarak tabletimizi başlatıyoruz

14-)Artık tabletimizden kurumsal cihaz yöneticisi kaldırıldı.

15-)Tabletinizi istediğiniz gibi,çok fonksiyonlu olarak kullanabilirsiniz.
20151019_104606

MTK USB DRİVER

GAPPS Modüller Mini

SP FLASH TOOL

E Tab 5 Crack

Twrp Recovery

Tarafından Doğan Şen
Bilişim Adamı.Yazılım meraklısı ETİK HACKER

7 Yorumlar

 1. Denedim Oldu Başarılı Bir Çalışma Emeğinize Sağlık Adminim 😀 😀

 2. Eğer işlemleri Doğru Bir Şekilde Yaptınsa Sorun Çıkarmaması Lazım.Ama Olduysa;
  Tableti Recovery Modunda Aç Reset At Düzelir

 3. Tabi çözümü var örnek root atma, apk engeli kaldıran programlar veya google play storenin içierisinde bulacağın baya farklı programlar bu işlevleri görüyor ama kalıcı bir çözüm değil.En sağlıklısı Rom

  • Rica Ederim.

 4. teşkkür ederiz…

 5. Link nerde

  • Hangi link?

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*