200 GB Kapasiteli MicroSD Kart

200 GB Kapasiteli MicroSD Kart
200 GB Kapasiteli MicroSD Kart
Kullanıcı Puanı: 5 (2 votes)

Dünyanın en yüksek kapasiteli microSD bellek kartı olarak tanıtılan Sandisk Ultra 200 GB bellek kartı tanıtıldı.

USB 3.0 adaptörü sayesinde bilgisayara ya da USB arayüzüne sahip aygıtlara da bağlanabilen SanDisk 200 GB Ultra, UHS-1 standardına sahip.

SanDisk 200GB Ultra UHS-I microSDXC Memory Card (Class 10)olarak listelenen bellek kartında önemli nokta artık Class 10 değil. İlk microSD bellek kartları çıktığında bu Class 10 çok önemliydi ancak artık çok daha hızlı olan Ultra High Speed sınıfına yani UHS sınıfına bakıyoruz.

Akıllı telefonlarımızın depolama ihtiyacının gittikçe artıyor. Mobil uygulamaların boyutlarının büyüdüğü bir dünyadayız.

Ayrıca telefonların ve tablet bilgisayarların ekran çözünürlüklerinin de artmasıyla izlediğimiz videoların da boyutları büyüyor. Tıpkı bilgisayarlarımızda olduğu gibi artan depolama ihtiyacı değişmiyor.

Elbette ilerleyen aylarda daha da büyük bellek kartları karşımıza çıkacak ve biz yine sizler için bu çözümlere yakından bakacağız.

 

Tarafından Enes ALTUNTAŞ

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*