Yeni Sürüm Cihazlarda OEM Kilidi Ne İşe Yarar?

Yeni Sürüm Cihazlarda OEM Kilidi Ne İşe Yarar?
Yeni Sürüm Cihazlarda OEM Kilidi Ne İşe Yarar?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)

Merhaba arkadaşlar, bilindiği üzere son yazılım güncellemesinde çoğu cihaza yeni özellikler eklendi. Bunlardan biride OEM Kilidi. Peki bu kilit ne işe yarar? Bu kilit Google Hesabı eklediğiniz anda otomatik olarak açılır. Bu özellik sayesinde cihanız çalınır veya telefon sıfırlanırsa sizden Google hesabınızı ister. Bu hesap girilmediği sürece telefon aktifleşmez.

Bu Özelliği kapatmak için veya elle aktifleştirmek içinse cep telefonunuzdan Ayarlar>Genel>Cihaz Hakkında>Yapım numarasına 6-7 defa basıp geliştirici seçenekleri aktif etmek.

Bu işlemden sonra Ayarlar>Geliştirici Seçenekler>Oem Kilit Açma’yı aktif edip kapatmanız yeterli.oem-kilidi

1 Yorum

  1. Merhaba tmm ıyı hosta normalde oem kilidi iyi birsey anlattıgın gıbı benım telefonda hesap eklendigi halde otamatık aktıf degıl ayrıca aktıflestırmeye calıstıgımda etkin yaptıgımda yani ıyarı geliyor bunu etkın yaparsan cıhazın korumasız olur kalır dıyor e tam tersı olması gerekmıyormu koruma saglaması yani. Lütfen yardım. Tesekkurler… Takipteyim.

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*