6 Saniyede iPhone Şifresini Kırma!

6 Saniyede iPhone Şifresini Kırma!
6 Saniyede iPhone Şifresini Kırma!
Kullanıcı Puanı: 5 (2 votes)

IP-BOX ismindeki ortaya çıkan bir cihaz, iPhone şifresini 6 saniye ile 17 saat arasında kırabildiğini iddia ediyor. iPhone şifresini kıran cihaz aşağıda hemen….

iPhone şifresi kırmak son zamanlarda hep FBI ve Apple arasındaki gerginlikten ibaretti. FBI, Apple’dan yardım istiyor fakat Apple inatla yardımcı olmayacağını dile getiriyordu. Uzun süren tartışmalar ve mahkemeye kadar giden olaylar geçtiğimiz hafta sona ermişti.

IP-BOX isimli iPhone cihazlarının şifresini kırmaya yarayan alet FBI’ın sorunlarının bir çözümü olabilirdi. Fone Fun Shop’ta 170 dolara satılan bu cihaz iPhone cihazlarının şifresini 6 saniye ile 17 saat arasında kırabileceğini iddia ediyor.
ip-box-iphone-sifre-kirmak-1

Şifresini unutup cihaz içerisindeki bilgilere ulaşamayan kullanıcıları düşünerek tasarlandığı söylenen cihaz, dört haneli iPhone şifresini yapılan testler sonucunda başarılı bir şekilde kırmayı başarmış.

IP-BOX sadece iOS 7 ve daha eski sürümlerde başarılı olabiliyor. The Daily Mail söz konusu cihazı satın almış ve iPhone 5c’nin şifresini 6 saattekırabilmiş. Cihazın yeni sürümlerinde iOS 9’da da çalışması planlanıyor. Cihaz iPhone‘un yanı sıra iPad‘in de şifresini kırabiliyor.

ip_box

Güvenilirliği ile ön plana çıkan iOS‘in 170 dolarlık bir cihaz ile kolayca kırılabilmesi Apple hayranlarını endişelendiriyor.

Taglar:
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*