Ağda Kayıtlı Değil Hatası ?

Ağda Kayıtlı Değil Hatası ?
Ağda Kayıtlı Değil Hatası ?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)

Android telefonlarda sık sık karşılaşılan belki hepimizin karşılaştığı sorunlardan bir tanesi’de  ağda kayıtlı değil hatasıdır.

Ben de Doğan Şen Olarak Bu Sorunu Baya Araştırdıktan Sonra Çözümünü Siz Değerli Okuyucularımıza Sunuyorum

Sorun: Bu hata genellikle yeni yazılım güncellemesi yapıldığı zaman yada yeni bir Rom yüklendikten sonra karşılaşmakta olduğumuz sorunlardan bir tanesidir ve çok can sıkıcıdır.

Sorunu çözmek için aşağıda anlatılanlar yeterli gelmez ise yorum yaparak bizlerle iletişim kurabilir ve farklı çözüm seçeneklerini bizlerden öğrenebilirsiniz.

Gelelim Çözüme

Aşağıda bulunan yönergeleri izleyerek gereken ayarları yapın.

1-)Ayarlar > Bağlantılar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Ağ operatörleri Güncelleme işlemine başlamadan önce EFS yedeğini aldı iseniz geri yükleyin.

Baseband sürümünü (v2) içeren bir Rom iken siz eski tip olan (Örn: M2 veya M4) , v1 baseband içeren bir Rom sürümüne geçmişseniz “Modem/Baseband” üzerindeki uyumsuzluk nedeniyle EFS bölümünün okunmaması sorunu ortaya çıkabilir.

EFS bölümü okunamadığı için IMEI sorgusu yapılınca ya boş yada 004999010640000 / 01 gibi sonuçlar gösterilebilir.

Screenshot_2013-09-21-15-56-54

Bu gibi durumlarda eski Rom telefona tekrar yüklenebilir yedek yok ise uygun Rom bulunarak cihaza yüklenir. Büyük ihtimal sorun bu şekilde çözülecektir.

2-) Telefonunuzu Kapatıp Açmanızdada Yarar Vardır.

Tarafından Doğan Şen
Bilişim Adamı.Yazılım meraklısı ETİK HACKER

2 Yorumlar

  1. Telefonum samsung galaxy j7 model ağda kayıtlı değil hatası veriyor internette araştırdığım her şeyi yaptım operatörü de aradım hatta telefonu sıfırladım ama çözülmedi telefonun wifisi de kullanılamıyor arama da yapılamıyor.

    • Telefonunuz yurt dışı cihazımı?

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*