Akıllı telefonlar için 3D yazıcı geliyor

Akıllı telefonlar için 3D yazıcı geliyor
Akıllı telefonlar için 3D yazıcı geliyor
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)

Akıllı telefonlar için 3D yazıcı geliyor

Akıllı telefonlarla uyumlu olacak ilk 3D yazıcı OLO, çabukluğu ve pratikliği ile sunulmaya hazırlanılıyor.

Shiftdelete’de yer alan habere göre: 172 x 115 x 148 mm boyutlarında ve 780 gram ağırlığındaki OLO, 400 santimetreküp üzerinde hacimle yazdırma işlemi yapabiliyor. Hemen hemen her boyuttaki iOS, Android, Windows Phone kullanan akıllı telefonla uyumlu çalışan ürün, çok ucuza harika 3D modeller yaratıyor.

OLO NASIL ÇALIŞIYOR?

İster bilgisayardan, ister telefondan bir 3D model beğendiğinizde, ya da gerekli uygulamalar ile kendi modelinizi yaptığınızda, onu telefon uygulamasına gönderiyorsunuz. Telefonun üzerine OLO’nun yazdırma film şeridi koyuluyor. Sonra da yazdır butonuna basılıp, ürünün kendisi yerleştiriliyor. İçine koyulan OLO özel sıvısı, 3D yazıcı sayesinde iştediğiniz şekile giriyor.

İçine dökülen OLO’nun özel reçinesi iki farklı şekilde geliyor. Biri sert obje yapmak için, ikincisi de esnek obje yapmak için. Böylece ürünün içine dökülen özel reçine sıvısı, istediğiniz 3D şekile dönüşüyor. 1 cm katman atılması yaklaşık 46 dakika sürüyor.

Bir şişe 3D reçinesi 15 dolar olduğundan, ürünün ölçülü kullanımını önemi ortaya çıkıyor. Yazdırmak istediğiniz ürünün ne kadar sıvıya ihtiyaç duyacağını görebildiğinizden, fazla harcama yapmıyorsunuz. Devrim niteliğindeki OLO, boyutlarıyla uygun her 3D objeyi, her an her yerde yazdırabileceğinden, birçok teknoloji devi tarafından yılın icatlarından biri olarak görülüyor. 4 adet kalem pil kullanan ürün, telefon sadece uçak modundayken çalışıyor.

Kickstarter’ı şu anda sallayan OLO, 80 bin dolar hedefe sahip. Şimdiden 951 bin dolar gibi bir paranın toplanmasıyla, Kickstarter’ın da en iyilerinden biri olmaya hazırlanan OLO, sadece 99 dolar.

OLO 3D yazıcının nasıl çalıştığıyla ilgili daha detaylı bilgiler için, Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*