Android 6.0 Marshmallow’un 5 Gizli Özelliği

Android 6.0 Marshmallow’un 5 Gizli Özelliği
Merhaba bilisimsorunlari.com okurları , bugün size  Android Marshmallow’un gizli ve çoğunuzun bilmediği 5 özelliğini maddeler halinde sizlerle tanıtacağım . Umarım bu özellikler işinize yarar bilgilerdir :)

Dosya Yöneticisi


Yıllardan beri Android’e varsayılan bir dosya yöneticisi eklemeyen Google, Marshmallow sürümünde gizli de olsa sonunda sisteme bir dosya yöneticisi ekledi. “Ayarlar > Depolama ve USB > Keşfet” başlığı altından erişebileceğiniz bu dosya yöneticisinden dosya taşıma gibi standart işlemleri yapabilirsiniz.
nM8J7g

Kilit Ekranı Mesajı


Çoğu kişi bu alanı sevgilisinin vs. ismini yazmak için kullansada Güvenlik başlığı altında bulunanan bu özellik doğrudan telefonun güvenliği ile alakalıdır. Telefon kilitli olduğu zaman ekranda gözüken bu alana mail adresi, bir yakınınızın telefon numarası ya da fiziksel adresinizi yazabilirsiniz. Telefonunuzu kaybettiğinizde onu iyi birisinin bulma ihtimaline karşı bu alanda mutlaka geçerli bir iletişim bilgisi bulumalı.

Vaq3VV

Kişiselleştirilebilir Hızlı Ayarlar ve Durum Çubuğu


Marshmallow ile gelen “System UI Tuner” ya da Sistem Arayüz Ayarlayıcı sayesinde ekranı iki kere aşağı doğru sürüklediğinizde gözüken hızlı ayarları ve sistem ile ilgili bildirimlerin gözüktüğü durum çubuğunu özelleştirebilirsiniz. System UI Tuner’ı açmak için durum çubuğundaki Ayarlar simgesine basılı tutun. Dişli çark şeklinde simgelenen Ayrlar ikonu 10 saniye kadar dönecektir ve System UI Tuner aktif olacaktır. Sistem Arayüz Ayarlayıcı’sına ulaşmak için Ayarlar menüsünün en alt kısmına göz atabilirsiniz.

 

 

Uygulama İzinleri Yönetimi


Daha önce üçüncü parti uygulamalar ile mümkün olan uygulama izin yönetimi Marshmallow ile varsayılan bir sistem özelliği haline geldi. Hangi uygulamanın hangi donanımı kullanmak istediğine ya da hangi işlev için izin istediğine Marshmallow’da detaylı olarak görebilirsiniz. İzinleri dilediğiniz gibi sınırlandırabilirsiniz. İzinleri görmek ve yönetmek için “Ayarlar > Uygulamalar > Uygulama İsmi > İzinler” yolunu izleyin.

o3D6g2

Pil Optimizasyonu


Arka planda çalışan uygulamaların batarya tüketimlerini dizginlemek üzere geliştirilen Doze Mod’u Marshmallow ile hayatımıza resmen girmiş oldu. Daha önce çeşitli üçüncü parti uygulamalar ile kullandığımız bu özellikten sadece rootlu cihaz kullananlar faydalanabiliyordu. Marshmallow’da pil optimizasyonu sizin kullanım alışkanlıklarınıza yönelik otomatik olarak planlanır.

Android 6.0 Marshmallow’un 5 Gizli Özelliği
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından Yusuf URAK
bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım,dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı..

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*