Android Akıllı Cep Telefonlarında “SMS Başarısız” Sorunu Nasıl Giderilir?

Android Akıllı Cep Telefonlarında “SMS Başarısız” Sorunu Nasıl Giderilir?

Aşağıda Android akıllı telefondan kısa mesaj gönderirken yaşanılan sorunları gidermek için en iyi çözümlerden bazıları verilmiştir.

1) Ağ Operatör Mesaj Merkezi Numarasını Kontrol Edin

Bir SMS mesajı cep telefonundan gönderildiğinde, ilk SMS Servis Merkezine ulaşır. SMS merkezi ardından hedef mobil şebeke doğru SMS mesajı iletir. Şebeke operatörünün mesaj merkezi numarası Telefonunuzda kayıtlı değilse, telefonunuzda herhangi bir mesaj göndermek mümkün olmayacaktır.  Android’de mesaj servis merkezi numarasını eklemek için, gidin Mesaj Ayarları(Message settings)>>Mesaj Merkezi(Message center)’ne gidin. , kulladığınız SIM kart sayısına göre merkezi mesaj numarasını girin. Merkezi mesaj numarasını da internnet(ki bu çok güvenli değil) ya da operatörlerin müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

merkezi_mesaj


 

2) Mesajlaşma ayarlarına girerek verileri temizleyin.

Android’de, mesajlaşma uygulamasının veri kolayca yapabilirsiniz. Ayarlar(Settings) simgesine dokunun,  Uygulama Yöneticisi(Application manager) açın tüm uygulamaların listesini ve sonra Mesajlaşma(messaging) uygulamasını bulmak için aşağı kaydırın ve bulunca dokunun. Ve aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi,Verileri Temizle(Clear data) ve Önbelleği Temizle(Clear cache) kısımlarına dokunun ve gelen ekranda Tamam(Ok) tuşunu tıklayın. Mesajlaşma uygulamasının verilerini temizledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.
mesaj_temizleme


3) Fabrika Ayarlarına Dönün


Son çözüm olarak fabrika ayarlarına dönün. Yalnız bu fabrika ayarları için reset atıldığında telefonunuz ilk aldığınız gün gibi tertemiz olacak. Bütün verileriniz,resimleriniz,videolarınız kısaca herşeyiniz silineceğini unutmayın.
Android’de, reset işlemini gerçekleştirmek için Ayarlar(Settings) üzerine dokunun Yedekleme ve sıfırlama(Backup and reset) dokunun Fabrika Verilerini Sıfırlama(Factory data reset) ve Cihazı Resetle (Reset device) dokunun. Bundan sonra sıfırlama(reset) işlemi başlayacaktır.
Umarız bu işlemler mesaj gönderememe sorununu ortadan kaldıracaktır.

fabrika_reset-android

Android Akıllı Cep Telefonlarında “SMS Başarısız” Sorunu Nasıl Giderilir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

1 Yorum

  1. dddd
    kkkhj

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*