Android Akıllı Telefon veya Tablet Projeksiyona Nasıl Bağlanır?

İster bir word dosyanızı açmak, ister bir powerpoint sunumu yapmak ya da bir filmi seyretmek istiyorsanız, tablet ya da akıllı cihazınızı projeksiyona bağlamak oldukça faydalı olabilir. Bunun için projeksiyonun özellikleri çok önemli. Çünkü her projeksiyon, farklı bağlantı noktalarına ve özelliklere sahiptir.

Cihazınızı projeksiyona bağlamak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlar:

Kablosuz Uygulama Yöntemi:

Birinci yöntem olarak, projeksiyonun onunla birlikte kullanılabilen bir uygulaması olup olmadığını kontrol edin. Uygulama var ise bu en kolay ve hızlı yöntemdir. Panasonic gibi bazı projeksiyonlar , bir Wi-Fi veya Bluetooth ağı üzerinden bağlanmanızı ve bu sayede Android cihazınızı ekrana yansıtmanızı sağlar. Bunun için Google Play web sitesinde projeksiyonunuzla ilgili bir uygulama bulamıyorsanız, projeksiyon cihazınızın web sitesine bir göz atabilirsiniz.


Chromecast Yöntemi:


chromecast


Bu yöntem, çoğu Android cihazı ile çalışır. Film izlemek veya Android ekranını projeksiyonunuza yansıtmak istiyorsanız, Google Chromecast kullanabilirsiniz. Bu Chromecast cihazı, doğrudan bir Wi-Fi ağı aracılığıyla Android’den video gönderebileceğiniz bir projeksiyona, HDMI bağlantı noktasına bağlanmasıyla gerçekleşir. Yani bu bağlantıyı yapmak zorundasınız.


Miracast Yöntemi:


beikin miracast


Birçok yeni Android cihazı ve projeksiyon Miracast’ı destekliyor. Android cihazınız Miracast’ı destekliyorsa, ancak projeksiyonunuzda bu destekleme yoksa, projeksiyonun HDMI bağlantı noktasına takılan bir Miracast video adaptörü satın alarak, bağlantıyı sağlayabilirsiniz.. Miracast, Android cihazınızda herşeyi yansıtmanıza izin verir. Bunun için bir kablosuz ağa sahip olmanız da gerekmez.


Kablolu Bağlantı Yöntemi:


Kablosuz bağlantı sizin için bir çözüm yolu değilse, kablolu bağlantı yöntemini seçebilirsiniz. Bunun içi iki tür kablolu yöntem var. Bunlar en yaygın iki bağlantı yolu olan MHL veya HDMI‘dır.
MHL bağlantı tipini Android cihazınız destekliyorsa, Android cihazınıza MHL adaptörü bağlayın ve sonra ise o adaptörün HDMI bağlantı noktasına projeksiyonu bağlayın. Şunu da unutmayın. Eğer bir adaptör satın alırsanız, cihazınız için gerekli MHL‘nin tam sürümünü (2.0, 3.0 vb.) desteklediğinden emin olun.
HDMI bağlantı yolunu kullanacaksanız eğer projeksiyonun standart HDMI bağlantı noktasına doğrudan bağlamak için bir Mini-HDMI kablosu kullanın. Eğer projeksiyonun bir HDMI bağlantı noktası yoksa, büyük olasılıkla bir VGA bağlantı noktası kullanmanız gerekecektir. Bunun için dönüştürücü almanız gerekecek.

Android Akıllı Telefon veya Tablet Projeksiyona Nasıl Bağlanır?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*