Android Akıllı Telefonlarda Güç Düğmesi Olmadan Telefon Nasıl Açılır?

Android yüklü bir akıllı telefonunuz var ve kapalı olan bu cihazınızın güç düğmesi bozuk. Bu cihazı kullanmak için açmaya çalışacaksınız.Cihazınızın yapım şekline ve modeline bağlı olarak farklı yöntemlerle cihaz açılabilir.

Bunun için güç düğmesi bozuk bir akıllı telefonunuzu açmak için aşağıdaki çözüm yollarını deneyin.

>> İlk yapmanız gereken şey, pil tükenmesi olasılığı için telefonu şarj cihazına takmaktır. Bazı telefonlar bu şekilde açılabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, muhtemelen bir önyükleme menüsü görünecektir. Bu durumda ses düğmelerine uzun süre basmayı unutmayın.
>> Cihazınız bir miktar şarj olmuşsa (en az yüzde 5 olmalı.) şarj cihazından çıkarın ve bir PC’ye veya dizüstü bilgisayara USB üzerinden bağlanmayı deneyin. Motorola Moto G cihazı bu şekilde açıldı
>> Cihazınız kapanmadan önce USB hata ayıklamasını etkinleştirdiyseniz, cihazınızı açmak için, ADB‘yi yükleyerek komut istemi yardımıyla cihazınızı açabilirsiniz. Buradan ADB’yi nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Telefonunuz bilgisayara takılı iken komut istemine ‘adb reboot’ veya ‘adb reboot recovery’ yazın ve giriş tuşuna basın.

Yukarıdaki yöntemlerle kapalı cihazınızı açmayı başardıysanız ya da cihazınız açıkken güç düğmesi bozulduysa, ses düğmelerini güç düğmesi gibi kullanabileceğiniz uygulamalar mevcut.
Bunun için kullanabileceğiniz en iyi uygulama Power Button to Volume Button. Burayı tıklayarak indireceğiniz uygulama hem ücretsiz hem de rahatsız edici reklamlardan uzak.

Uyku moduna girmiş telefonları açmak için kullandığımız güç düğmesi bozuksa, bunun yerine cihazımızı sallayarak da açabiliriz. Bunun için Shake Screen On Off FREE uygulamasını kullanabiliriz.

Android Akıllı Telefonlarda Güç Düğmesi Olmadan Telefon Nasıl Açılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*