Android Akıllı Telefonunuzu Yetkisiz Kullanımlara Karşı Korumanın İki Basit Yolu…

Android Akıllı Telefonunuzu Yetkisiz Kullanımlara Karşı Korumanın İki Basit Yolu…

Telefonunuzu yabancı gözlerden, ya da meraklı karıştırıcılardan uzak tutmak istiyorsanız ve en tehlikeli durum olan telefonunuzu kaybettiniz, verilerinize başkalarının ulaşmasını istemiyorsanız yapmanız gereken iki basit yol var.

İlişkili Sorunlar

Android İçin En Güncel Antivirüs Uygulamaları | Mart 2017
Android Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Sorunu ve Kesin Çözüm Yolları

1. YOL:

Ayarlar ve ardından Güvenlik kısmına dokunun. Daha sonra  Yüz Tanıma Kilidi, Desen veya PIN, bunlardan birini seçin. Size tavsiyemiz PIN seçmeniz. Çünkü yüz tanıma, sizi tanımama gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Desen ise sürekli kullanmanız halinde, kirden dolayı desen izi bırakması. Bu yüzden, telefonunuzu yetkisiz kullanıma karşı korumanın en hızlı ve en güvenilir yolu olan PIN kullanmanız bizim tavsiyemiz.
güvenlik (1)
2. YOL:

Ayarlar ve ardından Depolama‘ya dokunun ve ya Depolama şifreleme veya Telefon depolama alanı şifrelemesi seçeneğini işaretleyin.
Kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız ve telefonunuzda hassas bilgiler varsa, bu seçeneği kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu seçenek için, yeni bir parola ayarlamanız ve ardından şifreleme işlemi başlatmanız gerekir. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Yalnız, eğer şifreyi unutursanız tüm verilerinize elveda diyin. Çünkü yeni bir şifre için ya da şifrelediğiniz alanlara ulaşmanız için sisteminizi sıfırlamanız gerekiyor. Çok dikkatli olmanız gerekiyor ya da verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.

güvenlik (2)

Android Akıllı Telefonunuzu Yetkisiz Kullanımlara Karşı Korumanın İki Basit Yolu…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*