Android Akıllı Telefonunuzun Ekranını Daha İyi Kullanmak İçin 5 Harika İpucu…

Oldukça gelişen, üreticilerin birbirleriyle yüksek çözünürlük için savaştığı Android akıllı telefonların ekranlarını daha iyi kullanmak ister misiniz.
Cevabınız “evet” ise yapmanız gerekenler aşağıdaki ipuçları değerlendirmek olacaktır.

sRGB Modu

Birçok telefonda bilindiği gibi RGB modu etkin. Bu kırmızı(red),yeşil(green) ve mavi(blue) renklerinin kullanılarak, tüm renklerin oluşturulmasını sağlayan bir teknoloji demek. Ancak yeni modellerde sRGM modu da mevcut. Bu yeni mod ile daha keskin ve daha canlı renkler elde edebilirsiniz. Bunun için ayarlardan Resim renk modu altındaki geliştirici seçeneklerinde bulabilirsiniz. Ayrıca bazı cihazlarda bu ayar görüntü kalibrasyonu olarak da geçiyor.


 

Gece Modu

Akıllı telefonların geceleri aşırı kullanımı, gözler için büyük bir tehlike oluşturabiliyor. Özellikle mavi ışık etkisi, gözde ciddi sorunlara neden olabiliyor. Bu tür sorunların önüne geçmek için telefonunuzda gece modunu kullanabilirsiniz. Ekran ayarlarında bulabileceğiniz bu özellik size tatmin edici gelmiyorsa, Twilight uygulamasını kullanabilirsiniz.


Ekran Boyutu

Bu ipucumuz ekran yoğunluğu ile ilgili. Bİr kerede ekran da daha fazla içerik ya da daha az içerik görmek istiyorsanız cihazınızın ekran yoğunluğunu değiştirebilirsiniz. Bu özelliği, “Ekran boyutu” ya da “DPI” altında bulabilirsiniz.


Ekranı Karartın

Ekranın parlaklığı hem sizi rahatsız ediyorsa ve bataryanız da azalmaya başlamışsa, ekran parlaklığını azaltabilirsiniz. Yalnız cihaz içerisinde gömülü olan bu özellik size çok da tatmin edici gelmiyorsa Screen Dimmer uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu güzel uygulama ile ekrana çok fazla karartabileceksiniz.

screen dimmer


Ekranınızın Piksel Sayısını Azaltın

Ekranınızdaki piksel sayısını azaltarak, batarya ömrünü uzatabilir bu sayede akıllı cihazınızı daha fazla kullanabilirsiniz. Bu sayede daha az güç harcayan telefon daha fazla zaman size bağlı kalacaktır. Bunun için kullanacağınız uygulama Pixoff: Battery SaverBu uygulama ile ekranınızdaki pikselleri satır satır ya da sütün sütün kapatabilirsiniz.

Android Akıllı Telefonunuzun Ekranını Daha İyi Kullanmak İçin 5 Harika İpucu…
Kullanıcı Puanı: 4.5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*