Android Brick Nedir? Nasıl Düzeltilir?

 Brick Nedir?
Root atmanın en melun sonucu Android Bricking sorunudur
Öncelikle brick telefonu bi nevi kilitleyen,açılmasını engelleyen bir sorundur telefonunuz brick oldugunda açılış logosunda yada telefonun markasının yazdıgı yazıda takılı kalır.

Nasıl Kurtarılır?
Peki telefonu bu durumdan nasıl cıkarıp eski haline getireceğiz ? Telefonunuz durduk yere brick olmaz brick’in olmasının sebebi custom rom yüklemektir yani yanlış custom rom yükleme girişimidir. Custom rom yüklerken yanlış yüklerseniz , verilen talimatları doğru bi şekilde uygulamassanız bu sorun ile karşılaşırsınız. Brick telefonu kurtarmak için tek bir yol vardır buda odin programı ile stock romu yüklemektir.


Odin Nedir?

Odin sürekli telefonuna rom yükleyen ve bu işler ile uğraşan kullanıcıların en büyük yardımcısıdır dostudur. Çünkü custom rom yükler iken sürekli hatalar ile karsılasma riskimiz telefonu brick etme ihtimalimiz var brick ten kurtarmanın tek çözümü odin programı.


Nasıl Kullanılır?
Odin programı pc ye yüklenir telefon download moduna alınır. Cihazı Download moda almak her telefonda farklıdır internetten kendi telefonunuz ne ise nasıl download moduna alınıyor bakarsanız alınırsınız neyse.Daha sonra pc de odin programını acarsanız. Telefon Download Modunda iken pc ile telefonu usb kablosu ile bağlarsınız. Odinde 6 7 tane slot vardır acınca göreceksiniz. telefon bağlandıgında herhangi bir slotta bazı yazılar belirir ve renk cıkar bu durum telefonumuz ile basarı ile baglantı kurdugumuzu gösterir. Not olarak sunuda belirtiyim eger dediklerimi yaptıgınız halde odinde herhangi bir değişiklik olmadı ise pc nize samsung usb driver i kurunuz o zaman görecektir internetten ulasabilirsiniz. Odin ile telefon baglandıktan sonra internetten indirdiğimiz telefonumuza uygun stock romu odin programında gerekli yerlere yerlestiririz. md5.tar uzantılı tek bi dosya ise Odinde pda bölümüne yerlestiriyoruz 4 5 adet dosya varsa odinde gerekli yerlere yerlestiriyoruz ve odinden START tusuna basıyoruz bekliyoruz gerisini otomatik olarak odin ve telefon halledecek telefonunuz acıldıgında hem brick den kurtulmus olacak hemde telefonunuz ilk aldıgınız haline dönecek.


İlişkili Sorun:
Android Root Atmanın Olumsuz Etkileri Neler?

 

Android Brick Nedir? Nasıl Düzeltilir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*