Android’ de Root Gerektirmeyen İşlemler

Android’ de Root Gerektirmeyen İşlemler

Cihazınızın garantisini devre dışı bıraktırmadan yapabileceklerinizi sizler için aşağıda derledik.

1..) Geliştirici Seçeneklerini Devreye Sokma:
Android 4.2’den itibaren Geliştirici Seçenekleri gizlendi. Ayarlar>>Cihaz Hakkında>>Yazılım Bilgileri>>Yapım Numarası üzerine ard arda 7 kes bastığınızda geliştirici olabilirsiniz.

2..) Özelliklerini Açın/Kapatın:
Geliştirici özellikleri ile örneğin şarj sırasında ekranın açık kalmasını sağlayabilir, çalışan hizmetleri kontrol edebilir ya da bir uygulamayı kapattığınızda tamamen çalışmasını tamamen durdurabilirsiniz.

3..) Çalışmayan Uygulamalar:
Marshmallow sürümü ile birlikte Android, “Doze” modu adlı yeni bir özellğe kavuştu. Bu özellik, arka planda çalışan uygulamaları kapatıyor ve kendi kendilerine çalışmalarını engelliyor. Geliştirici Seçenekleri üzerinde aktif olmayan uygulamalara ulaşın ve çalışmasını istemediklerinizi kapatın.

4..) Yüksek Kaliteli Fotoğraflar Çekin:
Ücretli Manuel Camera uygulaması ile cihazınızın izin verdiği oranda manuel ayarlar kullanabilir, RAW fotoğraflar kaydedebilirsiniz.

5..) Cihazınızı Şişiren Uygulamaları Kaldırın:
Ekranınızdaki kalabalıkları silmek zor değil. Ayarlar>>Uygulamalar altında Haberler, Keep, Google+ gibi uygulamaları kaldırarak hem sisteminizi hem de kullanıcı deneyiminizi rahatlatabilirsiniz. Kaldırılmayan uygulamaları devre dışı bırakarak rahatlayabilirsiniz.gt;

Android’ de Root Gerektirmeyen İşlemler
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*