Android’ de Silinmiş Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Android’ de Silinmiş Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Yanlışlıkla silinen mesajlar Android kullanıcıları arasında yaygın bir sorundur. Önemli kısa mesajlarınız yanlışlıkla silinirse, onları kurtarmanın hiçbir yolu yoktur. Daha doğrusu, hiçbir Android telefonda silinmiş mesajları geri yükleyebilme özelliği yoktur. Sadece bir yol mevcut mesajlarınızı kurtarmak için. O da harici bir yazılım kullanmak. Bu makalemizde Dr. FONE harici yazılımla silinen mesajların nasıl geri getirileceğini anlatacağız.

Android’ de Silinmiş mesajları geri getirme
Öncelikle programı buradan indirerek PC’nize kurun. Sonrasında ise aşağıdaki adımları takip edin.

 1: PC’nize Android Ttlefonunuzu bağlayın
USB kablosu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
dr-fone

2: Android USB hata ayıklamayı etkinleştirme
Devam etmeden önce, Android telefonunuzda USB hata ayıklamasını etkinleştirdiğinizden emin olun. USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için ise; Ayarlar >> Geliştirici seçenekleri dokunup ilerleyin. Açılan uyarı penceresine Tamam deyip ilerleyin.Son olarak Hata ayıklama bölümünde USB hata ayıklama‘yı seçin.Otomatik olarak telefonu görmüyorsa sol tarafta yer alan DATA RECOVERY kısmına tıklayın. Cihaz taraması ve cihaz analizi biraz uzun sürebilir.Cihazınız birkaç kez yeniden başlatılacak

3: Dosya türünü seçin ve ardından aygıt taramayı başlatın

Bir sonraki ekranda, Dosya türü olarak olarak Mesajlaşma‘yı seçin ve İleri‘ye tıklayın. Ve sonra silinen metin mesajları için cihazınızı tarayın. Bunun için iki tarama modu var; Standart Mod(Standard Mode) ve Gelişmiş Mod(Advanced Mode). Sizlere daha hızlı çalışan “Standart Mod” u denemenizi öneririz. Aradığınız dosyaları bulunamazsa “Gelişmiş Mod” u deneyebilirsiniz.Seçim yaptıktan sonra Start düğmesine tıklayın ve işlemi başlatın. Bu işlemden sonra mesaj arama ve kurtama birkaç dakika sürebilir.
dr-fone1

4: Silinmiş Metin Mesajlarını kurtarma

Son olarak, tarama tamamlandığında, bulunan tüm metin mesajlarını birer birer önizleyebilir ve Recover düğmesini tıklatarak seçtiğiniz mesajları kurtarabilirsiniz. İletiler otomatik olarak bilgisayarınıza aktarılacaktır.
drfone21

 

Android’ de Silinmiş Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*