Android Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Sorunu ve Kesin Çözüm Yolları

Android Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Sorunu ve Kesin Çözüm Yolları

Android cihaznınızın ekran kilidini mi unuttunuz? Android cihazınızın PIN, şifre ya da ekran desenini unuttuysanız, bu makalemizdeki çözüm yolları tam size göre. Root atmadan cihazınızı tekrar kullanabileceksiniz.

ÇÖZÜM YOLLARIMIZ:

1. Çözüm Yolu: Ekran Kilidi Sıfırlama
Bu çözüm yolunda indireceğiniz uygulama, her ne kadar her cihaz da çalışmasa da, desteklediği cihazlarda oldukça iyi sonuçlar veren bir uygulama. Reset Screen Lock uygulamasını PC’nize buradan indirebilirsiniz. Bu uygulamayı PC’nizden yükledikten sonra cihazınızın bildirim kısmında çalıştırın. Yalnız, Android cihazınızın internete bağlı olması gerekir ve yapılandırılmış, senkronize edilen Gmail hesabıyla Google Play’de giriş yapmayı da unutmayın.


2. Çözüm Yolu: Samsung Unlock

 Android cihazınız Samsung markalı ise ve bir Samsung hesabı kullandıysanız, cihazınızın kilidini, ziyaret edeceğiniz Samsung Hesabı sayfasından açabilirsiniz .


3. Çözüm Yolu: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yukarıdaki seçenekler sizi için bir çözüm sunmuyorsa, artık fabrika ayarlarına dönmeniz gerekiyor. Bu çözüm yolunu uygulamadan önce muhakkak resimlerinizi, rehber gibi önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Çünkü bilindiği gibi, fabrika ayarlarına dönme, tüm belleğinizin silineceği anlamına geliyor.

Aygıt Yöneticisi’nden Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

>> Burada Android cihazınızın açık olması ve Wi-Fi ile internete bağlı olması gerekiyor.
>> Bilgisayarınızdan Android Cihaz Yöneticisi sayfasını açın. (Bu sayfa tıklandığı zaman görüleceği gibi bir gmail hesabıdır ve bu hesap sizi daha önce google play gbi servislere bağlanırken oluşturduğunuz ve kullandığınız hesapdır.)
>> Cihazınızı seçin, ardından “Sil” i tıklayın. Sonra tekrar “Sil”i tıklayın
>> Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra Android cihazınızı yeniden başlatın.

Cihaz Başlangıcından Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Bu seçenekte ise, fabrika ayarlarına sıfırlamak için düğme veya düğmeler kombinasyonunu kullanacaksınız. Her ne kadar birçok üretici fabrika ayarları için kısayol tuşlarını sitelerinde ya da ürün kullanım kılavuzlarında belirtmeseler de bunun biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Yalnız bu üreticilerden HTC fabrika ayarlarına sıfırlama ile ilgili kısayol tuş ve tuş kombinasyonlarını kendi sitesinde kulllanıcılarına sunmaktadır. HTC sitesi ziyaret edip, fabrika ayarlarına sıfırlama diye site içerisinde arama yaptırdığınızda istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız.

Şimdiden bol şanslar…

Android Ekran Kilidi Şifresini Unuttum Sorunu ve Kesin Çözüm Yolları
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*