Android Go Nedir?

Android Go Nedir?

Google herkesin ultra güçlü bir telefona sahip olmadığından yola çıkarak, ucuz ve zayıf telefonlar için yeni bir işletim sistemi olan Android Go’yu geliştirdi.

Android Go, daha ekonomik, daha az güçlü telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmış Android’in optimize edilmiş bir sürümüdür. RAM’i 1GB’ın altında olan telefonlar için geliştirilen bu işletim sistemi aslında Android O’nın bir alt sürümü ve 2018’de piyasada olması bekleniyor.

Android Go, sınırlı veri bağlantısına (Facebook Lite gibi) sahip olan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Android Go, optimize edilmiş uygulamaları ve Play Store’yi içerecek ve Google, daha zayıf cihazlarda çalışacak şekilde en iyi şekilde tasarlanmış olan uygulamaları yayınlayacak. Ayrıca bu tür uygulamaların en önemli özelliği;10MB’ın altında, daha yavaş işlemciler üzerinde çalışması ve işlev görebilmek için İnternet’e erişimine gerek duymaması gibi özelliklerde olacak.

Android Go Nedir?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*