Android için Antivirüs Uygulamaları

Android için Antivirüs Uygulamaları
Android için Antivirüs Uygulamaları
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)

Android telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz Antivirüs uygulamalarını sizler için bir araya getirdik.

Android, açık kaynaklı olmasından dolayı tehditlere karşı açık bir işletim sistemi olarak lanse ediliyor. Aslında durum göründüğü gibi değil. Android’in güvenlik açıkları Root işleminden dolayı sistem dosyalarına erişim izni verilmesinden ve Google Play Store’da yer almayan güvenlikdenetimlerinden geçmemiş APK dosyalarının yüklenmesinden kaynaklanıyor.

Peki, Android kullanıcıları Root’lu telefon veya tablet kullanıp, modifiyeliAPK dosyalarını yüklemeyi tercih ediyorsa güvenliklerini nasıl sağlayacak? Bunun cevabı çok basit. Antivirüs yazılımları ile!

Google Play Store’da virüs, malware ve farklı tehditlere karşı çok fazla Antivirüs yazılımı bulunuyor. Biz de sizler için bu haberimizde Android için ücretsiz Antivirüs yazılımlarını bir araya getirdik.


CM Security

CM Security uygulaması malware’lara karşı güvenli ve hızlı bir koruma sağlıyor. Uygulamaların içerisinde ve sistemde bulunan kötücül yazılımları hızlı bir şekilde tarayan ve yok eden CM Security uygulaması tamamen ücretsiz.

Android için CM Security uygulamasını indirmek için tıklayın.


Avira Antivirus Security

Avira firmasının Android için geliştirmiş olduğu Avira Antivirus Securityuygulaması kapsamlı bir koruma sağlıyor. Avira Antivirus Security cihazınızı tehditlere karşı korurken, çalınmalara karşı önlem almanızı da sağlıyor.Ücretsiz olan bu Antivirüs uygulaması, Premium paketi de sunuyor. Premium paketinde tarayıcı güvenliği ve daha fazla güncelleme desteği sunuluyor.

Android için Avira Antivirus Security uygulamasını indirmek için tıklayın.


Avast! Antivirus & Security

Windows kullanıcılarının çok iyi bildiği bir Antivirüs firması olan Avast’ınAndroid sürümü ile karşınızdayız. avast! Antivirus & Security uygulaması Windows’ta gösterdiği üstün korumayı Android telefon ve tabletlerde de gösteriyor.

avast! Antivirus & Security virüslere karşı korumanın yanında; sms/arama filtreleme, web kalkanı, ağ bağlantısı sayacı ve adres defterindeki kişilerin,sms/arama kayıtlarının ve fotoğrafların yedeklenmesine olanak tanıyor.

Android için avast! Antivirus & Security uygulamasını indirmek için tıklayın.


AVL

AVL uygulaması ile APK, DİE, sisx, XAp ve CAB gibi farklı dosya formatlarındaki kötücül yazılımları tespit ve analiz edebilir cihazınızı virüslere karşı koruyabilirsiniz. Yüklü uygulamaları da tarayan ve gızlı tarama özelliği ile ön plana çıkan AVL, ücretsiz Antivirüs yazılımları arasında yapabileceğiniz güzel bir tercih olarak görünüyor.

Android için AVL uygulamasını indirmek için tıklayın.


Malwarebytes Anti-Malware

Windows için en çok tercih edilen Anti-Malware yazılımları arasında yer alan Malwarebytes Anti-Malware, gelişmiş koruma özelliklerini Android platformunda da sergiliyor. Malwarebytes Anti-Malware; casus yazılım vetruva atları da dahil olmak üzere, kötü amaçlı yazılım ortadan kaldırıyor.

Android için Malwarebytes Anti-Malware uygulamasını indirmek için tıklayın.

 

 

Taglar:
Tarafından RIDVAN DALGIN

1 Yorum

  1. […] Genel Güvenlik   prevnext   […]

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*