Android Root Atmanın Olumsuz Etkileri Neler?

Android Root Atmanın Olumsuz Etkileri Neler?

Android root atmanın en büyük nedeni akıllı telefonun, tabletin tüm gizli ve kısıtlı işlevlerine tam erişim elde etmek için yapılır. Ancak, root akıllı telefonunuzda bazı olumsuz etkileri bırakabilir.Yani,  Android root yapılacağı zaman hem konu hakkında bilgi sahibi olmanız hem de çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bu makalemizde root atma ile karşılaşabileceğiniz bazı olumsuzluklardan bahsedeceğiz.


1. Garanti Biter

Android telefon,tablet üreticileri root işlemine karşı izinleri olmadığı için herhangi bir root teşebbüsünde cihazınızın garantisi sona erdiği için cihazın başına gelebilecek her türlü sorunu garanti dışında tutarlar. Bu yüzden cihazınızın garantisi varsa root işleminden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.


İlişkili Sorun:
Android Brick Nedir? Nasıl Düzeltilir?


 

2. Android Bricking Sorunu

Root atmanın en melun sonucu Android Bricking sorunudur. Brick telefonu bi nevi kilitleyen,açılmasını engelleyen bir sorundur. Cihazınız brick olduğunda açılış logosunda yada telefonun markasının yazdığı yazıda takılı kalır.  .Bu yüzden bu sorunla karşılaşmamak için mutlaka doğru Custom Rom ile doğru root işlemini yapmanız gerekir.


3. Geri Dönüşümsüz Hasar Oluşabilir

Root nedeniyle , geri dönüşümsüz hasar meydana gelebilir. Hele ki telefonunuzda brick sorunu oluşmuşsa telefonunuz hiçbir işe yaramaz. Bu durumda cihazınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bununla beraber Brick telefonu kurtarmak için tek bir yol vardır buda odin programı ile stock romu yüklemektir.

 

4. Pil Performansı Olumsuz Etkilenebilir

Root attıktan sonra cihazın anlık olarak pil performansı düşürebilir. Ayrıca root ile telefonunuzun kısıtlı ve gizli fonksiyonları kullanıma açılacağından güç tüketimi artar ve daha çabuk pil bitebilir. Telefon geliştiricileri kötü pil performansı elde edebilir köklendirme sonra çok telefon köklendirme ve olmadan işlevlerine göre pil ömrü sağlar.


 

 

 

Android Root Atmanın Olumsuz Etkileri Neler?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*