Android Tabletiniz İkinci Monitör Olarak Nasıl Kullanılır?

Android Tabletiniz İkinci Monitör Olarak Nasıl Kullanılır?

Android tabletinizi bir monitör olarak kullanmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz demektir. Bu makalemizde, PC’de ya da dizüstü bilgisayarda çalışanların tabletleriyle nasıl ikinci bir monitöre sahip olacaklarını anlatacağız. İki veya daha fazla monitör / ekran kullanarak çalışmanın ne kadar rahat olduğunu bilenler için çok şey ifade edecek bir yazı.

Bunun için yapmanız gerekenler;

>> Öncelikle kullanacağınız tableti hazır hale getirin
>> Tabletinizin ikinci bir monitör olarak kullanılacağı bilgisayarınız hazır hale getirin.
>> Tabletinizi PC’nize bağlamak için bir USB kablosu.
>> Görüntü aktarımı için kullanacağınız Splashtop Wired XDisplay programını Google Play Store’ den indirmek için burayı tıklayın.
>> Tabletinizde USB Hata
Ayıklamasını açın. (Uygulamalar >> Ayarlar >> Cihaz hakkında‘yı tıklayın. Daha sonra gelen pencerede Derleme numarası kısmına üst üste dokunun(7-8 defa). Bu işlemden sonra Geliştirici seçenekleri aktif olacaktır. Daha sonra tekrar Uygulamalar >> Ayarlar  yolunu takip edin. Burada yer alan Geliştirici seçenekleri kısmına tıklayarak açılan pencerede USB hata ayıklama‘yı etkinleştirebilirsiniz)
>> Splashtop Wired XDisplay Agent’ı
bilgisayarınıza indirin ve sonra yükleyin .
>>
Yükleme işlemi bittikten, program yapılandırma ayarlarının geçerli olabilmesi için bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekiyor.
>> 
Bilgisayarınızda Splashtop Wirex XDisplay Agent programını çalıştırın.
>> Android tabletinizde Splashtop Wirex XDisplay’ı uygulamasını çalıştırın.
>> Uygulama sizden Android tabletinizi bilgisayarınıza bağlamanızı isteyeceği için,bunu hemen gerçekleştirin.(Tabletinizi bigisayara taktığınızda, USB hata ayıklamasına izin vermek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Tamam deyin.)
>> İşlem tamamlanmıştır. Artık tabletiniz sizin için ikinci bir monitör oldu. Yalnız, ekran ayarları için ya windows+p ya da masüstünüze sağ tıklayın ve ekran ayarlarınzı özelleştirin.
Ayrıca; Splashtop Wired XDisplay ücretsiz sürümü kısa bir süreliğine kullanılacağından, uzun kullanımlarda ücretli sürümünü kullanmanız gerekiyor.

NOT: Tablet için anlatılanlar, Android telefonunuz içinde geçerli. Telefonunuzu ikinci monitör yapmak istersenizi, yukarıdaki adımları uygulayın.


İlişkili Sorunlar

IPad’inizde veya Android Tabletinizde Windows Oyunları Nasıl Oynanır?
Telefonum,Tabletim Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım?

 

 

Android Tabletiniz İkinci Monitör Olarak Nasıl Kullanılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*