Android Telefon veya Tablet, PC Hoparlörü Olarak Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızdan ses çalmanın bir yolu yoksa, bir Android akıllı telefon veya tableti bilgisayar hoparlörleri olarak nasıl kullanacağınızı burada bulabilirsiniz.
Android akıllı telefon veya tableti çok basit bir yöntemle bir bilgisayar hoparlörüne dönüştürebilirsiniz. Bunun için bir kabloya ya da çalışabilmesi için en yeni Android sürümüne bile ihtiyacınız yoktur.

Bunun için yapmanız gerekenler şunlar:

 1. adım:

soundwire


Bu iş için SoundWire uygulamasını kullanacağız. Bu uygulama hem mobil cihazınızda hem de bilgisayarınızda yüklü olması gerekir.
Mobil cihazınız için burayı tıklayarak, bilgisayarınız için ise burayı tıklayarak indirebilirsiniz.


 2. adım:
Hem bilgisayarda hem de mobil cihazınızda uygulamayı indirdikten sonra çalıştırın. Yalnız bu cihazlarınız aynı Wifi ağına bağlı olmalılar. Biri kablolu, diğeri kablosuz olmaz.


3. adım:

PC’nizdeki SoundWire Server içerisinde ses kaynağını seçin. Aşağıdaki görselde gösterildiği gibi Windows 7/8/10 kullanııcıları için ‘Default multimedia device’ seçeneği seçili olmalı. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Android cihazınızın hoparlörlerinden duymak istediğiniz müzik veya ses dosyalarını çalmaya başlayabilirsiniz.

soundwire pc

Android Telefon veya Tablet, PC Hoparlörü Olarak Nasıl Kullanılır?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*