Android’de APK Dosyaları Nasıl Kurulur?

Android’de APK Dosyaları Nasıl Kurulur?

APK dosyalarını, Android cihazınıza Google Play uygulaması dışındaki diğer yerlerden nasıl yükleyeceğinizi biliyor musunuz? Bu yazımızda sizler için uygulamaları Google Play’den başka yollardan nasıl kurulacağını sizlere anlatacağız. Özellikle herkesin pek bilmediği adb’den komut satırını kullanarak nasıl kuracağınızı göstereceğiz.
1. Yol

>>Bilinmeyen kaynaklar” kısmını etkinleştirerek APK dosyalarının yüklenmesini sağlayabilirsiniz.. Bu seçeneği  Android cihazınızda etkinleştirmek için aşağıdaki adımlardan birini kullanabilirsiniz.
“ Ayarlar ”> “ Uygulamalar ”> “ Bilinmeyen kaynaklar “ ya da ” Ayarlar “> ” Güvenlik “> ” Bilinmeyen kaynaklar ” yollarından biriyle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
>> APK dosyasını cihazınıza indirin ya da USB bağlantısıyla bilgisayarınıza indirdiğiniz Apk dosyasını, cihazınıza kopyalayın.
>> Daha sonra cihazınıza indirdiğiniz ya da kopyaladığınız uygulamaya Dosya yöneticisi kısmında dokunarak çalıştırabilirsiniz.


2. Yol ADB Komut Satırını kullanarak kurma işini gerçekleştirebilirsiniz.(Bu yolu anlamadıysanız, buradaki makalemizde ikinci çözüm yoluna bakarak uygulayabilirsiniz. )

Android’de APK Dosyaları Nasıl Kurulur?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*