Android’de Arka Planda Youtube Videoları Nasıl Oynatılır?

Bilindiği gibi Google, 21 Ağustos’da  Android O işletim sistemini yeni versiyonuyla piyasaya sürecek. Merakla beklenen bu Android O sisteminin en önemli ve en çok istenen özelliklerden biri Picture-in-Picture (PIP) modu. Tahmin edeceğiniz gibi bu özellik, uygulamadan ayrılsanız bile içeriği devam etmenize olanak tanır. Örneğin, bir film seyrediyorsanız ve başka bir işlem yapmak için ana ekran düğmesine basarsanız, video küçük bir pencerede oynatılmaya devam edecektir.

Harika olan bu yeni özelliği Android O işletim sistemi olmadan da yapabileceğinizi biliyor musunuz?
Youtube’de iken başka bir işlem yapsanız dahi videonuzun kesintiye uğramamasını istiyorsanız, doğru yerdesiniz.
Bunun için yapmanız gereken Awesome Pop-up Video uygulamasını indirip çalıştırmak.

awesome

Uygulamayı indirip çalıştırırsanız popüler videoların bir listesini görürsünüz. Bunları oynatmak için bunlardan herhangi birini tıklayabilir veya belirli bir videoyu aramak için sağ üstteki büyüteç simgesini kullanarak, Youtube’den istediğiniz videoyu açabilirsiniz.

awesome1


İstediğiniz videoyu çalıştırdığınızda, artık başka uygulamalara geçebilir, mesaj gönderebilir, not alabilir, rehberdeki kişilerinizi kontrol edebilir, kısacası videonuz kapanmadan birçok işi yapabilirsiniz. Ayrıca, videonuzun sağ üst kösesinde kapama,taşıma, genişletme gibi seçeneklerde mevcut.

Android’de Arka Planda Youtube Videoları Nasıl Oynatılır?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*