Android’de Daha Fazla Depolama Alanı Açmak ve Daha İyi Performans Almak İçin Süper Bir İpucu…

Android’de Daha Fazla Depolama Alanı Açmak ve Daha İyi Performans Almak İçin Süper Bir İpucu…

Gerekli tüm özellikleri uygun bir fiyata sığdıran bir telefona sahip olmak çok güzel ama sınırlı bellek miktarları heves kırıcı olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde çıkan iyi ve güzel telefonlarda sınırlı bellek en büyük dezavantaj. Facebook, Twitter ya da Instagram gibi sıkışık ve oldukça yer kaplayan bu uygulamalar,  Android telefonların yavaşlamasına neden oluyor. Fakat doğru bir uygulamayla hem bellek sıkıntısını asgari düzeye indirmiş olursunuz hem de bu sayede telefon performansını da artırmış olursunuz.

Bahsettiğimiz uygulama Hermit. Hermit, ağır uygulamalardan bazılarına uygun bir alternatif sunmayı amaçlayan hafif ya da başka bir tabirle lite bir uygulama tarayıcısıdır. Bu sayede, pil ömrü ve cihazın performansı da artar.

Bu uygulama, Facebook,Twitter gibi 100 MB’lık yer kaplayan uygulamaları kendi için de açarak bu tür yerel uygulamalara sadece 2 MB’lık yer ayırır. Bu özelliği ile bu yerel uygulamalar için ücretsiz, güvenli ve süper küçük boyutlu bir alternatiftir.

Hermit uygulamasını Google Play‘den indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.
hermit (1)
Hermit’in en büyük artısı, uygulama, arama motorları ve haber kanallarının çoğunu zaten sizin için daha kolay hale getiriyor olması. Hatta sizin için istediğiniz sitenin bir küçük uygulamasını da oluşturuyor.

hermit (3)hermit (4)hermit (2)

Yukarıdaki ikinci resimde Kendi Oluşturun sekmesinde istediğiniz sitenin uygulamasını oluşturabilirsiniz.

hermit ayar
Ayrıca yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Okuyucu, Gece Modu ve Reklamları ve Kötü amaçlı yazılımları engelle özellikleri ile de fark yaratan bir uygulama.


İlişkili Sorunlar

Google, Google Play’de Android Excellence(Mükemmellik) Serisiyle En İyi Uygulamaları ve Oyunları Listeledi.
Android Akıllı Telefonlardaki İşlemci Mimarileri Nasıl Öğrenilir?
Bilgisayarsız Android Akıllı Telefonunuz Nasıl Root Edilir? (PC Olmadan APK Root Yapma)

Android’de Daha Fazla Depolama Alanı Açmak ve Daha İyi Performans Almak İçin Süper Bir İpucu…
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*