Android’de Dahili Numaralar Otomatik Olarak Rehbere Nasıl Eklenir?

dahili_numaralarGenelde, ofiste çalışanlar, birimler arasında iletişim kurarlarken kendi bünyelerindeki dahili numaraları kullanırlar. Bazen iş yoğunluğundan dolayı bu çok zaman alabiliyor ya da sürekli aynı dahili numarayı çevirmek bir süre sonra işkence gibi olabiliyor. Ya da bazen aldığımız bir hizmetten dolayı bilgi almak istediğimiz zaman her seferinde dahili numaraya yönlendiriliyoruz, eğer bu dahili numarayı bilmiyorsak işlemimizin uzaması gibi sıkıcı şeylerle baş etmek zorunda bırakılıyoruz. Bunun da bir çözüm yolu var. Eğer çalışma ortamı içerisinde ya da aldığımız bir hizmetten dolayı bilgi almak istediğimiz müşteri hizmetleri ile ilgili dahili numaraları biliyorsak, artık beklememize ya da her seferinde dahili numarayı çevirmemize gerek yok.
Bunun için, kişilerinize dahilli numara eklemeniz için yapmamız gerekenler şunlar;
Bir kişinin numarasına dahili numara eklmek için, rehberi açın ve o kişiyi bulun.
dahili (4)
Aşağıdaki gibi numara ile dahili numara arasına virgül(,) eklerseniz, bu 2 iki saniyelik bir beklemeden sonra sizi direk o dahili numara üzerinden bağlayacaktır.
dahili (3)
Eğer daha fazla beklemek istiyorsanız virgül sayısını aşağıda gösterildiği gibi attırabilirsiniz.
dahili (2)
Ama beklemeden direk bağlanmak istiyorsanız noktalı virgül(;) kullanın.

dahili (1)

Android’de Dahili Numaralar Otomatik Olarak Rehbere Nasıl Eklenir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*