Android’de Google Arama’dan Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Android’de Google Arama’dan Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Android’deki özel Google Arama uygulaması ile internetten arama yapabildiğiniz gibi kendi telefonunuzda yüklü uygulamalara, kişilere, ayrıntılı kişi bilgilerine, indirilen dosyaları, müzik, yeni bir mesaj, e-posta veya Google Keep’e kaydedilmiş bir notu aramak için kullanabilirsiniz. En son güncellemeden sonra Google Arama’ya ‘In Apps'(Uygulamalarda)  sekmesi ile yukarıda değindiğimiz gibi telefonunuza yüklenen uygulamalarla eşleşen tüm sonuçlar bu sekmede görünür. Bazı uygulamaları Google Arama’dan gizlemeyi tercih ederseniz, erişimi iptal etmeniz gerekir. Bunun için yapmanız gerekenler şunlar;

Ekranınızın altındaki orta düğme olan Home düğmesini basılı tutarsanız Google Arama uygulamasının açıldığını göreceksiniz.

.WhatsApp Image 2017-03-13 at 14.45.44 (1)

Buradan sağa doğru hızlıca kaydırdığnızda aşağıdaki gibi açılacak pencereden Ayarlar düğmesine tıkladığınızda açılacak olan pencerede Uygulamalarda butonuna tıklayın.

googlearamaWhatsApp Image 2017-03-13 at 14.45.44 (3)

Tıklama sonrasında, Google Aramasının üzerinden bakmasını istemediğiniz uygulamalara erişimi  aşağıda gösterildiği gibi onay işaretini kaldırarak iptal edebilirsiniz.
WhatsApp Image 2017-03-13 at 14.45.44 (2)

Android’de Google Arama’dan Uygulamalar Nasıl Gizlenir?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*