Android’de Google Kendi Dosya Yöneticisini Yayınladı.

Android’de üçüncü taraf yazılımları dediğimiz o kadar fazla dosya yöneticisi mevcut ki. Hangisini kullanmak gerek diye düşünürken Google bu açığı kapatmak için yeni bir dosya yöneticisi uygulaması yayınladı.

Google‘ın bu yeni uygulaması, dosyaları tutmaktan ve sıralamaktan çok daha fazlasını yapıyor. Aslında, Google Play’deki resmi adı “Files Go Beta: telefonunuzda boş alan bırakır.” Sloganı boş alan bırakması olan Google’ın bu yeni programı, sadece tipik bir dosya gezgini uygulamasından daha fazla bir depolama ve önbellek temizleyicisi.

Bu yeni uygulamanın en önemli özelliği, ekranda verdiği ipuçlarla temizlik işini hızlandırması. Ayrıca, son 30 gün içinde kullanılmayan tüm uygulamalarla ilgili uyarılar alabilirsiniz; bu da, telefonunuzu artık kullanmadığınız oyunlardan veya araçlardan kurtarmanıza yardımcı olabilir.
İndirilen dosyalar ve büyük klasörler çok fazla yer kapladığında, hatırlatıcılar ya da pinglerle sizi uyarır.

files go

Google, bu uygulama ile internet olmadan, offline olarak çalışan, nerede olursanız olun başkaları ile dosya paylaşıp almanızı sağlayacak bir dosya paylaşım özelliği de geliştirmiştir. Bu özellik, dosyaları hızla aktarmak için telefonunuzda bir Wi-Fi hotspot oluşturur ve telefonunuz ile arkadaşlarınız arasındaki ilk bağlantıyı güvenli bir şekilde kurmak için Bluetooth kullanır.
Google Play Store’den Files Go Uygulamasını İndir

Android’de Google Kendi Dosya Yöneticisini Yayınladı.
Kullanıcı Puanı: 4.4 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*