Android’de Görüntü DPI’sı Nasıl Değiştirilir?

Android’de bilindiği gibi DPI(dot per inch-inç başına düşen nokta sayısı) ile Android cihazınızdaki simgeleri, metinleri ve diğer öğeleri daha küçük veya daha büyük yapabilirsiniz.
Eğer Android Android 7 (Nougat) ve üstü yüklü bir cihaza sahipseniz, “Ayarlar“> “ Görüntü “> “Görüntüleme boyutu” nu açın. Burada istediğiniz ayarı verebilirsiniz
Tüm Android sürümleri için ADB komut istemini kullanın.
Bunun için;
>> PC’nize Android ADB araçlarını burayı tıklayarak indirin ve zipten çıkarın.

adb

>> Telefonunuzun “Geliştirici Seçenekleri” aktif hale getirin ve “USB hata ayıklamasını etkinleştir” seçeneğini açın.
>> Bir USB kablosu kullanarak cihazınızı bilgisayara bağlayın.
>> İndirdiğiniz ve çıkardığınız platform-tools klasörünün üzerine Shift tuşu basılıyken farenin sağ tuşu tıklayın. Açılan menüden “Komut penceresini burada aç” seçeneğini tıklayın. Aşağıdaki gibi komut satırı açılacaktır.

adb1

>>Adb devices” yazın, sonra “Enter” tuşuna basın. Bu, bağlı cihazların bir listesini verecektir ve her şeyin düzgün bir şekilde kurulduğunu doğrulayacaktır.
>> Eğer cihazınız root’lu değilse aşağıda verilen kodda “DPI” yazan kısma istediğiniz bir sayısal değer vererek(örneğin 450) komut satırına yazın ve “Enter” tuşuna basın. Cihazınız yeniden başlayacaktır.

adb shell wm density DPI adb reboot

>> Cihazınız rootlanmış ise aynı şekilde “DPI” yazan kısma istediğiniz bir sayısal değer vererek komut satırına yazın ve “Enter” tuşuna basın.

wm density DPI reboot

Not: Çok yüksek DPI değeri verirseniz, cihazınızın UI sistemi çalışmayabilir. Bundan dolayı buraya tıklayarak cihazınızın DPI değerlerini öğrenebilirsiniz.


İlişkili Sorun Android Akıllı Telefonunuzun Ekran Yoğunluğu(DPI) Değeri Nasıl Öğrenilir?

Android’de Görüntü DPI’sı Nasıl Değiştirilir?
Kullanıcı Puanı: 4.7 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*