Android’de GPS Nasıl Hızlandırılır?

Küresel konumladırma sistemi olan GPS, oldukça faydalı bir araç. Özellikle Google Haritalar ile beraber kullanılabilir ve eğer Pokemon Go oyununun hastasıysanız, GPS sizin için çok önemlidir.
Bununla beraber, hızlı bir GPS sizi hem yolda hem de Pokemon avlarken oldukça işinize yarayacaktır.
İki farklı yöntem ile GPS hızlandırabilirsiniz.


1. yol:
Akıllı cihazınızda Yüksek doğruluk(Yüksek hassasiyet) özelliğini kullanma.

konum

En iyi GPS sinyalini istiyorsanız, bu özelliği kullanmanız gerekir. Bunun için cihazınızın Ayarlar kısmından Konum seçeneğini ya da Ayarlar>Kişisel>Konum seçeneğini kullanarak cihazınızı bu özelliğe getirin.


İlişkili Sorun Android’de GPS Konumunuz Nasıl Değiştirilir?


2. yol:

GPS hızlandırma uygulaması olan GPS Status & Toolbox kullanma.

GPS-Status-Toolbox-PRO

Google Play Store’da GPS performansını attırmak için tasarlanmış birkaç GPS uygulaması vardır. Size tavsiyemiz, 10 milyondan fazla indirme ve yüksek oy oranına sahip, çok popüler olan GPS Status & Toolbox uygulaması.
Bu uygulama da yer alan A-GPS XTRA verileri sayesinde, GPS’inizi hızlandırabilecek, iyi bir pusulaya, konumunuzu işaretleyip paylaşabileceksiniz.
Bunun için A-GPS XTRA verilerini düzenli olarak sıfırlamayı veya indirmeyi unutmayın.
Pro sürümüne sahipseniz, cihaz tarafından destekleniyorsa basınç, dönüş, sıcaklık, nem değerleri gibi bilgilere sahip olabilirsiniz. 

Android’de GPS Nasıl Hızlandırılır?
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*