Android’de Kablosuz Ağda Ortaya Çıkan ‘Kimlik Doğrulama Hatası’ NASIL Düzeltilir?

Android’de Kablosuz Ağda Ortaya Çıkan ‘Kimlik Doğrulama Hatası’ NASIL Düzeltilir?

Bazen Android kullanıcıları, Wi-Fi ağına bağlanmak istediklerinde kimlik doğrulama hatası ile karşılaşabiliyorlar. Doğru kablosuz ağa, doğru şifreyi girdiğiniz halde bu sorunla karşılaşabiliyorsunuz.
Bu sorunun üstesinden gelmek için aşağıdaki çözüm yollarını kullanabilirsiniz.
1. Çözüm yolu:
Uçak Modunu deneyin.
Bazen telefonunuzun mobil ağı, telefonunuz bir ağa bağlanmaya çalışırken parazite neden olabiliyor. Uçak Modu’nu etkinleştirmeniz demek, telefonunuzdaki tüm radyo frekansı sinyal iletimini kapatmanız demektir. Bu çözüm yolu, sorunun temel sebebi olabilir. Uçak Modu aktifken kablosuz ağa bağlanın ve sorun ortadan kalkmışsa, Uçak Modu’nu tekrar pasif yapabilirsiniz.


2. Çözüm yolu:
Wi-Fi ağını resetleyin.
Bu yöntemde bağlı olduğunuz ve sorun yaşadığınız ağla bağlantıyı kesin. Bunun için sorunlu olduğunuz ağın üzerini basılı tutun ve ağı unutun. Daha sonra tekrar bu ağa bağlanın. Genelde bu yöntem, sorunun giderilmesi için bir çözüm olabiliyor.


3. Çözüm yolu:
Kablosuz Ağ Ayarlarını Değiştirin.
Bu kimlik doğrulama problemini yaşamanın bir başka nedeni, bir IP çatışması olması. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, kablosuz ağ ayarını DHCP (varsayılan) dan Statik IP’ye değiştirmenizdir. Bunun için bağlı olduğunuz ağın üzerini basılı tutarak, gelen pencerede Ağı değiştir seçeneğine dokunun. Daha sonra gelen pencerede alta yer alan Gelişmiş seçenekler kutusuna dokunun ve DHCP yazan seçeneği bulun. DHCP üzerine dokunduğunuzda, Statik seçeneğini seçin ve sonra bir IP adresi alanı göreceksiniz. Bu alana dokunarak doğru ve çalışan bir IP adresini girin.


4. Çözüm yolu:
Tüm Ağ Ayarlarınızı Yenileyin.
Bu sorunu giderebilmek adına uygulayacağınız son çözüm yolu. Bunun için Ayarlar> Yedekleme ve sıfırlama> Ağ ayarlarını sıfırla‘ya gidin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.
Bu sayede, aynı anda Bluetooth, mobil şebeke ve kablosuz ağı sıfırlanacaktır.

Android’de Kablosuz Ağda Ortaya Çıkan ‘Kimlik Doğrulama Hatası’ NASIL Düzeltilir?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*