Android’de Kayıtlı Şifreleriniz Chrome’da Nasıl Görüntülenir?

android-chromeModern web tarayıcılarının  en güzel ya da en harika özelliklerinden biri sanal ortamda kullandığınız tüm şifreleri kayıt ederek, her seferinde sizi yazma zahmetinden kurtarmasıdır.
Her ne kadar bunun en büyük dezavantajı, yazmaktan kurtulduğumuz şifreleri zamanla unutmak olsa bile kaydetme seçeneğinin olması ve siz bu şifreleri istediğiniz zaman görmeniz bu dezavantaj için iyi bir çare gibi görünüyor.

Bahsettiğimiz bu modern tarayıcılardan olan Chrome‘un masaüstü sürümü, kullanıcılara kaydettikleri şifreleri görme seçeneği sunarken (Ayarlar>>Gelişmiş>Şifreler ve formlar yolunu takip ederek şifrelerinizi görebilirsiniz.), tarayıcı Android sürümüne de aynı özelliği kazandırdı.

Yeni seçenek ile, kaydettiğiniz bir şifreyi hem yazmaktan kurtulmanızı sağlıyor hem de istediğiniz de şifreyi görebileceksiniz.

Bu özelliğin avantajından faydalanabilmek için;
Google hesabınızda oturum açmanız gerekir ve bir güvenlik önlemi olarak Google da telefonunuzda ekran kilidi etkinleştirmenizi istiyor.
Yukarıdaki işlemlerden sonra Chrome menüsündeki Ayarlar’a ve ardından Şifreleri kaydetmeye dokunmanız yeterli.

Android’de Kayıtlı Şifreleriniz Chrome’da Nasıl Görüntülenir?
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*