Android’de Sistem Temizliği Yapabileceğiniz En İyi Uygulama Hangisi?

Android‘de Play Store‘de, önbellek ve depolama alanını temizleyerek performansı artırmak ve boş alan açmak isteyen uygulamalar o kadar çok ki. Bu uygulamalar genelde işe yaramaz, Android’in hemen yenilediği geçici bir düzeltmeden fazlasını yapmazlar. Çünkü; Android, önbellek ve depolama yönetimi geliştirmeye devam ettikçe, bu tür uygulamalar önemsiz ve etkisiz hale geliyor. Bununla birlikte, çok az da olsa iyi bir kaç uygulama mevcut.
Bu yazımızda siz kullanıcılara önbellek ve depolama alanını temizleyerek performansı artırmak ve boş alan açmak için SD Maid uygulamasından bahsedeceğiz.

1. SD Maid

Paralı sürümlerinde yer alan tüm özellikleri ücretsiz sunan bu yazılım sayesinde, para ödemeden hem boş alanlarınızı genişletecek hem de bu sayede cihazın performansını attırmış olacaksınız.

Bilindiği gibi birçok uygulama, yüklendiğinde, hafıza alanında veri ve indirilen dosyalar içeren klasörler oluşturur. Bazen de tek seferlik oluşturulan ve sonra da kullanılmayan bu veriler ne yazık ki, bu uygulamaları kaldırdığımızda, bu veriler, klasörler her zaman silinmez. İşte SD Maid‘in CorpseFinder özellikleri, bu klasörler için yerel saklamayı arar ve bunları silmek için seçenekler sunar.

SD Maid ilk paragrafta belirtiğimiz gibi önbellek veya boş depolama alanını temizlemek için sistem uygulamalarını, yüklü uygulamaları ve veritabanlarını tarayarak genel bir temizleme işi yapar. SD Maid ayrıca, gereksiz çift dosyaları belirleme konusunda mükemmel bir başarı sağlıyor.

sd maid

SD Maid’i Google Play Store’dan indir.

Android’de Sistem Temizliği Yapabileceğiniz En İyi Uygulama Hangisi?
Kullanıcı Puanı: 4.9 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*