Apple, Otomobil Konulu Alan Adlarını Topladı

Apple, Otomobil Konulu Alan Adlarını Topladı
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)

Apple, otomobillerle alakalı birkaç farklı uzantıda web sitesi ismi satın aldı. Bu adımla birlikte Apple otomobil iddiaları güçlenmeye devam ediyor.

Apple’ın bir süredir kendi otomobili üzerinde çalıştığına yönelik çeşitli söylentiler var. Geçtiğimiz sene şirketin otomotiv sektörüne hızlı bir giriş yapacağı yönünde haberler ortaya çıkmış, hatta 2019 yılında Apple otomobilin hazır edileceği bilgisi de verilmişti. Apple cephesinden şu ana kadar konuyla alakalı herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

Ancak sızan bilgiler Apple’ın otomobil bağlantılı olan web sitesi isimlerinin alındığını gösteriyor. Web sitesi isimleri üzerinden sorgulama yapıldığında Apple Inc şirketi tarafından satın almanın gerçekleştirildiği ortaya çıkıyor. Alınan isimler ise şöyle: apple.car, apple.cars, apple.auto. Bu web sayfaları şimdilik herhangi bir içerik barındırmadığı gibi, herhangi bir yönlendirme de söz konusu değil.

Tarafından Enes ALTUNTAŞ

1 Yorum

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*