Apple/iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Apple/iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?
Apple/iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)

Apple/iPhone telefonlarda uygulama olmadan numara engelleme için rehberimizden yararlanabilir, isim ya da numaralar tarafından rahatsız edilmekten kurtulabilirsiniz…

Günümüzde sayısız telefon araması ve mesajı ile istemediğimiz, izin vermediğimiz kişilerden gelen reklamlara maruz kalıyoruz. Taciz seviyesine ulaşan aramalar ve mesajları engellemek aslında çok basit ancak pek çok kullanıcı arayan numara engelleme işlemini ya bilmiyor ya da üşeniyor.

iPhone’larda istediğiniz herhangi bir kişi ismine ya da numaraya tıkladığınızda alt seçenekler arasında “Bu Arayanı Engelle” ibaresi yer alıyor. Böylece istediğiniz kişileri engelleyebilir ve size ulaşılmasını önleyebilirsiniz.

Bu düğmeye tıkladığınızda karşınıza minik bir pencere çıkıyor. Engellediğiniz kişinin size arama, mesaj ya da FaceTime yoluyla hiçbir şekilde erişemeyeceği belirtiliyor. “Kişiyi Engelle” düğmesine tıkladığınızda işlem otomatik olarak tamamlanıyor.

Elbette engellemeyi kaldırmak için de benzer bir durum söz konusu. Bu kez de “Engeli Kaldır” düğmesine tıklayarak, engellenen numarayı tekrardan normal hale çevirebilirsiniz. Böylece hiçbir ek uygulama kurmaya gerek olmadan numara engelleme ya da  numara engelleme kaldırma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tarafından Yusuf URAK
bugünkü aklım olsaydı dün yaptıklarımı yapmazdım,dün yaptıklarımı yapmasaydım bugünkü aklım olmazdı..

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*