Artıları ve Eksileriyle Kalın ve İnce Telefon Ekran Koruyucuları

Artıları ve Eksileriyle Kalın ve İnce Telefon Ekran Koruyucuları

Telefonumuz artık bizim vazgeçilmez cihazımız. Her yerde bizimle ve her işimizde yanımızda. Bu kadar çok kullandığımız cihazımıza zarar gelmemesi için, hele ki pahalı ise çizilmemesi için çok fazla gayret sarfederiz. Yıpranmaması, çizilmemesi için özellikle ekranına çok dikkat ederiz ve bunun için ekran koruyucuları alırız. Özellikle telefonu koyduğumuz cebimizde anahtarlık, bozuk para gibi hard, sert cisimler var ise ekran koruyucu kullanmak daha bir önemli hale geliyor.Bununla beraber kullanacağınız ekran koruyucunun türü de çok önemli. İnce ekran koruyucu mu yoksa kalın ekran koruyucu mu kullanmalıyım. Bizler de bu yazımızda sizlere kullanacağınız ince ve kalın ekran koruyucuları hakkında bilgi vereceğiz.

İnce Ekran Koruyucu

Eksileri
Çok ince ekran koruyucuları kullanmak zor olabilir. Özellikle ekrana yerleştirilirken oluşan hava kabarcıklarını gidermek zor olabiliyor. Bazen parmaklarınıza yapışkan lastik veya benzeri plastik hissi verebiliyor.Bazen de oluşan hava kabarcıklarından dolayı engebeli bir his verebilir parmaklarınıza.Sert çizilmelerde ya da düşmelerde telefonunuzun ekranı ciddi zarar da görebilir.

Artıları
Tipik olarak ince ekran koruyucular daha ucuzdur ve eğer nazik biriyseniz ve telefonunuzu korumayı iyi becerebiliyorsanız ince ekran koruyucular daha az para ödeyerek işinizi görecektir.


Kalın Ekran Koruyucu

Eksileri
Kalın ekran koruyucuları(0.4 mm — 0.5mm) toz parçacıklarını gösterebilir İyi yapışmayan ve güzel yerleştirilmeyen bu ekran koruyucular rahatlıkla toz kapabilir ve toz parçacıkları zamanla hava kabarcılarının oluşmasına neden olabilr. Bunun için oldukça iyi yapışan bir kalın ekran koruyucu kullanmanız gerekir.Bu ekran koruyucular camdan yapıldığı için darbelerde kırılmalarda tuz buz olma durumlarında başkasına zarar da verebilir. Özellikle çocukların elindeyken parçalanma anında ciddi zarar verebilir.

Artıları
Sertleştirilmiş cam PET’li ekran koruyucular çok sağlam olduğundan çekiç darbeleri bile zarar vermeyebilir. Bu da uzun süre ekran koruyucunuzu kullanacağınız anlamına gelir ve sizi sevdiklerinizi parçalanma riskini aza indireceğinden korumuş olur.Sertleştirilmiş cam PET’li ekran koruyucular ekrana daha iyi yapışır ve bu sayede toz parçacıklarının oluşturduğu hava kabarcıkları da oluşmaz.Ayrıca cam PET’li ekran koruyucular parmaklarınıza ipeksi bir his vererek telefonunuzun daha estetik durmasını sağlar.

 

 

Artıları ve Eksileriyle Kalın ve İnce Telefon Ekran Koruyucuları
Kullanıcı Puanı: 4.8 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*