Aylık Olarak Paketinizdeki Mobil Veri Sınırını Aşmamak İçin Şunu Yapın…

GSM operatörlerinin paketlerle beraber verdiği mobil veri çok pahalı. Hele ki mobil veri sınırını aştığınız takdirde çok yüksek faturalarla karşılaşabiliyoruz. Bazen kullandığımız operatör bile sınırı epey aştığımız zaman uyarı mesajını sonradan gönderiyor. Ama bu olay bize maalesef pahalıya mal oluyor.
Peki bu noktada ne yapmalıyız?
Android sistemde yer alan veri kullanımı seçeneği ile mobil veri miktarınızı kontrol altında tutabilir. Sınırı aşmaya yakın durumlarda sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.
Bunun için;

1. Adım:
Ayarlar >> Daha >> Veri kullanımı yolunu takip edin.

veri kullanımı1


2. Adım:
Daha sonra burada yer alan Mobil veri kullanımını sınırlandır seçeneği ile veri kullanımını paketiniz aşıma uğramayacak şekilde sınırlandırabilir ve Veri kullanımı ile ilgili beni uyar ile de telefonun bildirimlerle sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Bu iki seçeneği kullanabilmeniz için paketiniz bittiği ayın gününü Veri kullanımını sıfırla kısmında belirlemeniz gerekiyor. Bu sayede veri kullanım döngünüz sağlanmış olacaktır. Aynı şekilde mobil veri miktarınızın sınırlarını da belirtmeniz gerekiyor. Örneğin 6 GB’lık bir pakette üst sınır olarak 5,9 GB(ya da %75’i) miktarını aşağıdaki soldaki görselde gösterildiği gibi aşağı-yukarı(bazı telefonlarda sağa-sola) hareket ettirerek ayarlayamanız gerekiyor.Bu ayarlamaları yaparsanız,bundan böyle telefonunuz, veri limitinizi aşmak üzereyken sizi daha doğru bir şekilde uyarabilecektir.

veri kullanımı2

 

Aylık Olarak Paketinizdeki Mobil Veri Sınırını Aşmamak İçin Şunu Yapın…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*