Bluetooth Klavye Samsung TV’ye Nasıl Bağlanır?

Bluetooth Klavye Samsung TV’ye Nasıl Bağlanır?

Akıllı TV’nizde bluetooth desteği olup olmadığını öğrenmek için, genel de kullanım klavuzuna bakılır.Eğer Samsung TV’nizde WLAN desteği varsa genelde bir bluetooth arayüzü de vardır.

Klavyeyi TV’ye bağlamak için, önce Samsung TV’nizi açın ve ardından Menu tuşu ile ayarlara gidin. Burada System ve Device Manager yolunu izleyin. Ardından Keyboard settings’i seçin. Ardından  Bluetooth klavyeyi açın ve Bluetooth özelliğinin açık olduğundan emin olun.

Birçok klavyede bu özellik otomatikman açılır. Ardından klavyeyi TV’yi direkt görecek şekilde yerleştirin. Son olarak Add Bluetooth Keyboard menüsüne girin. Akıllı TV’niz yakındaki bluetooth klavyeleri arayacaktır.Arama kısmında klavye tanınınca TV’nin uzaktan kumandasından onaylayın. Keyboard Settings seçeneğinden Türkçe‘yi seçin. Ardından Close tuşu ile çıkın. Bluetooth klavye artık Akıllı TV’nizi kontrol edecektir.

Bluetooth Klavye Samsung TV’ye Nasıl Bağlanır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*