Cep Telefonlarında DPI Değeri ve İşlemci Türü Nasıl Anlaşılır?

DPI (Dots Per Inch), digital görüntülenme sistemlerinde çözünürlüğü ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Dolayısıyla DPI değeri yüksek olan cihazların çözünürlüğü de yüksektir. Peki sahip olduğunuz cihazın DPI değerini nasıl öğrenirsiniz. Bunu öğrenmenin çok basit bir yolu mevcut.

dpi checkerBunun için yapmanız gereken, DPI Checker adlı uygulama indirmek. Burayı tıklayarak Google Play‘den uygulamayı indirin, çalıştırın ve cihazınızın DPI değerini öğrenin.


Akıllı cihazınzın işlemcisini de merak ediyorsanız, hangi işlemci türünün cihazınızda yer aldığını öğrenmek istiyorsanız, bunun da çok basit bir yolu var.

droid hardware infoBunun için yapmanız gereken, Droid Hardware Info adlı uygulama indirmek.  Burayı tıklayarak Google Play‘den uygulamayı indirin, çalıştırın ve cihazınızın işlemci türünü öğrenin.

 

 

Cep Telefonlarında DPI Değeri ve İşlemci Türü Nasıl Anlaşılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*