Cep Telefonlarınızın Batarya Ömürlerini Attırmak İçin Yapmanız Gerekenler…

Cep Telefonlarınızın Batarya Ömürlerini Attırmak İçin Yapmanız Gerekenler…

 Tüm mobil cihazlarınız için geçerli olacak aşağıdaki maddeler, cihazınızın daha uzun süreli bir bataryaya sahip olmasını sağlayacak:

 • Wi-Fi kapatın ya da mümkün olduğunda 3G ağları kullanın. Ve eğer internet bağlantınız yoksa, yalnızca 2G şebekesine geçin.
 • Bluetooth’u kapatın . Çok fazla enerji tüketmeyebilir, ancak az da olsa batarya süresini pozitif yönde etkileyecektir..
 • Ekranı otomatik parlaklık modunda ayarlayın. Bildiğiniz gibi ekran bataryanın en çok beslediği yer ve eğer ortam karanlık ya da gece ise parlaklığı sıfırlayabilirsiniz.
 • GPS kapatın, arka plan da ya da bekleme modunda bırakmayın çünkü GPS çok fazla güç harcar.
 • Ayrıca, iPhone’un pil ömrünü artırmak için uçak modu iyi bir yol olabilir. Özellikle düşük kapsama alanlarında bu modu kullanabilirsiniz. Çünkü telefon düşük kapsama bir şebeke ararken çok fazla güç tüketir. Ayrıca, geceleri bu özelliği kullanabilirsiniz ve bu sayede cihazınız daha uzun süre dayanacak şekilde biraz güç tasarrufu sağlayacaktır.

   ilişkili Sorunlar:
  >> Android Telefonun Pil Ömrü Nasıl Attırılır?
  >> iPhone Telefonların Pil Ömrü Nasıl Attırılır?

 • Ekolayzer kapatın . Müzik çalarınızda EQ özelliği düz ses yerine bas ya da tiz vermeye çalıştığı için fazla güç tüketebilir.
 • Eğer cihazınızda birden fazla e-posta hesapları varsa onları kontrol etmek için telefonunuzla daha fazla uğraşacağınız için e-posta hesabınızı teke indirin. Bu, pil tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.
 • Arka plan uygulamaları kapatın . Apple’ın askıya alınan uygulamaların yalnızca minimum düzeyde bir enerji harcadığını iddia etmesine rağmen, askıya alma modunda çok sayıda uygulamanız varsa ciddi bir boşaltmaya neden olacak. Bu uygulamaları kapatın ve bunun piliniz üzerinde pozitif bir etki oluşturacağını göreceksiniz.
Cep Telefonlarınızın Batarya Ömürlerini Attırmak İçin Yapmanız Gerekenler…
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*