Cep Telefonu Pilinin Ömrünü Uzatmak İçin Harika 4 İpucu…

Cep Telefonu Pilinin Ömrünü Uzatmak İçin Harika 4 İpucu…

Piller ya da diğer isimle bataryalar, akıllı cihazlarımızın en önemli parçası. Kullandığımız akıllı mobil cihazların beslenme merkezi.
Sonsuz bir ömre sahip olmayan bu önemli parçaları nasıl en verimli ve uzun şekilde kullanabiliriz.

Mobil bataryalarınızı daha uzun verimli kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki önerileri mutlaka dikkate alın.

>> Bataryalarınızı olabildiğince %50’nin altına düşürmeyin. Bununla beraber  %100’e kadar şarj da etmeyin. İlla ki pilinizi %100 şarj etmek istiyorsanız, telefon bataryası sıfır olduğunda ayda bir yapmanız yeterlidir.  Özellikle Li-ion bir pil de tam bir şarj işlemi yaparsanız pilinizin ömrü kısalır. Bunun için pilinizin seviyesi her zaman %40 ile %80 arasında olmalıdır. Özellikle pilin yüzde %20’nin altına düşmesine izin vermeyin.


>> Telefonunuzu gece boyunca şarj etmekten kaçının. Eğer telefonunuzu bir gece gibi uzun süre şarj ediyorsanız, Lithium-ion pillerin aşırı ısınmasına neden olacağından, pilinizin patlaması, ömrünün kısalması gibi ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


>> Hızlı şarj aleti kullanabilirsiniz. Yalnız hızlı şarjda telefon aşırı ısınacağından, kesinlikle hızlı şarj esnasında güneş de, araba içerisinde ya da bir fırında olmamasına dikkat edin.


>> Kesinlikle ucuz şarj aletleri kullanmayın. Bu ucuz şarj cihazları, bataryalarınızı öldürebilir.

Cep Telefonu Pilinin Ömrünü Uzatmak İçin Harika 4 İpucu…
Kullanıcı Puanı: 3.5 (2 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*