Dikkat: Sahte Bir Facebook Messenger Uygulaması, Android Sisteminize Ramnit Trojan Virüsünü Bulaştırabilir.

Android Sisteminize bulaşan bir Ramnit Trojan, cihazınızdaki tüm veri girişlerini takip eder, kaydeder ve sürekli olarak kötü amaçları için kendi sunucusuna aktarır.
Korsanlar, kredi kartı numaraları, bankacılık kimlik bilgileri, sosyal medya veya e-posta hesabı giriş bilgileri gibi mağdurun hassas bilgilerini çalarak, özellikle mağdurların banka hesaplarına girmek ve onları soymak için bu bilgileri kullanabilirler. Ayrıca, Ramnit‘in arkasındaki bilgisayar korsanları, virüs bulaşmış aygıtı uzaktan kontrol edebilir, cihaz ekranının gerçek zamanlı görüntülerini alabilir, cihaza yeni uygulamalar yükleyerek, mağduru çok fazla zarara uğratabilirler. Daha önce Windows kullanıcılarını etkileyen bu virüs artık Android kullanıcıları içinde çok tehlikeli.

ramnit-trojanGoogle Play‘e yüklenen ve daha sonra Android kullanıcıları tarafından indirilen “Messenger super lite free” adlı messenger uygulaması ile bu Ramnit trojanını sistemine indiren kullancılar bu virüsle tanışmış oldular. Çabuk farkedilerek, Google Play Store’de kaldırılan bu uygulama, kullanıcılar için büyük tehlike olmaya devam ediyor. Sahte Facebook Messenger uygulaması şeklinde başka platformlarda varlığını sürdüren bu uygulama için, Android kullanıcılarını uyarıyoruz.  Daha önce Pokemon Go veya Mario Run gibi popüler uygulamaların altına gizlenmiş bu virüsler, anlaşılacağı gibi yarın başka uygulamalar altında da yine sistemlere, cihazlara bulaşabilirler. Bunun için Android kullanıcıları, artık Google Play Store’den uygulama indirirken çok dikkatli olmaları gerekiyor.


İlişkili Sorunlar Android İçin En Güncel Antivirüs Uygulamaları | Mart 2017

Dikkat: Sahte Bir Facebook Messenger Uygulaması, Android Sisteminize Ramnit Trojan Virüsünü Bulaştırabilir.
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*