Dikkat: Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Telefonlarının, Android 7.0 Nougat Güncellemesinden Sonra Batarya Ömürleri Azalıyor.

Dikkat: Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Telefonlarının,  Android 7.0 Nougat Güncellemesinden Sonra Batarya Ömürleri Azalıyor.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge,  Android 7.0 Nougat güncellemesinden sonra batarya ömrü için hiç de iyi olmayan sonuçlar ortaya çıkarıyor. Güncellemeyle daha iyi olması beklenen, performans artışı beklenen batarya ömrü, maalesef güncellemeden sonra %10 gibi bir kayba uğruyor.


Bilindiği gibi oldukça iyi bir bataryaya sahip bu iki telefon, batarya ömrü konusunda oldukça tatminkar sonuçlar veriyor. Özellikle S7 Edge, 3.600 mAh kapasiteli muazzam bataryası ile mükemmel bir batarya ömrüne sahip.

Ancak yapılan testlelerde her iki telefon Android Marsmallow sürümünde batarya noktasında oldukça iyi sonuçlar verirken, yapılan güncellemeden sonra bağımsız testler sonucunda; S7 Edge bataryasında yaklaşık olarak 30 dakikalık bir batarya ömrü kaybı, Galaxy S7 bataryasında ise yaklaşık olarak 35 dakikalık bir batarya ömrü kaybına neden oluyor. Küçümsenmeyecek bu kayıp Samsung firmasına bildirildi. Umarız bu sorun çabuk giderilir…
Aslında bu yeni güncelleme hızlı ve sorunsuz çoklu görev işlevleri, yepyeni ve oldukça geliştirilmiş bir kamera sistemi ile akıllı telefonunuza çok şey katıyor. Ama dediğimiz gibi uzun ömürlü bir batarya isteyen bu telefon kullanıcıları için çok da albenili bir sürüm değil.

 

Dikkat: Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Telefonlarının, Android 7.0 Nougat Güncellemesinden Sonra Batarya Ömürleri Azalıyor.
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*