Dropbox’a Alternatif En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri Hangileri…

Dropbox’a Alternatif En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri Hangileri…

Dropbox çok yaygın olarak kullanılan bir bulut depolama diğer adıyla kaynakların online olarak başka kullanıcılarla kullanımına olanak sağlayan sistemidir.Peki bu sistemin alternatifi yok mu? Bu yazımızda sizlere alternatif bulut depolama servislerinden bahsedeceğiz.

1. Syncplicity

logo_syncplicity

Syncplicity, bir iş kullanıcısı için yeterince güçlü ve bir acemi için yeterince kolay otomatik senkronizasyon, yedekleme için dosya yönetimi hizmetidir. Dosyalarınıza güvenli olarak, her yerden erişin. Ancak Dropbox gibi Syncplicity’te uzaktan erişim özelliği yoktur. Bununla beraber Syncplicity’in sunmuş olduğu bellek alanı, Dropbox’tan çok daha azdır.


2. Wuala

wuala

Wuala, Linux dostu bir Dropbox alternatifi. Bu İsviçre merkezli hizmet, aktif olarak kaydedilip depolanmakta ve erişime açılmış milyonlarca dosyayla on binlerce kullanıcıya sahiptir. Ücretsiz olarak 1GB bulut alanı veren bu sisteme, kullanıcıları davet ederek daha fazla alan kazanabilirsiniz.


3. SparkleShare

sparkleshareSparkleshare, Dropbox’ın açık kaynaklı bir hizmet olmaması durumunda sorun yaşayanların çözümüdür.Bu servis için sistemininizde .net framework’ün yüklü olması gerekir.


4. Live Mesh

livemesh

LiveMesh tartışmasız Microsoft’un Dropbox’a karşı sunduğu en iyi ücretsiz alternatifidir. 2GB alanı olan Dropbox’a kıyasla 5 GB’lık ücretsiz çevrimiçi yedekleme alanı sağlar. Ayrıca, verilerinizi çevrimiçi olarak senkronize etmenizi ve birden çok bilgisayarda senkronize ederek kullanmanızı sağlar. Ayrıca Live Mesh ile herhangi bir tarayıcıyı kullanarak bilgisayarınıza uzaktan bağlanmanızı sağlar. Live Mesh sistemini cep telefonunuzda da kullanabilirsinz. Uzaktan erişim özelliği yalnızca Windows tabanlı bir sistem de çalışacağını unutmayın.


5. SugarSync

sugarsync

Dropbox gibi SugarSync de 2GB boş alan sunmaktadır. SugarSync ayrıca verilerinizi çevrimiçi olarak yedekler ve birden fazla bilgisayarda aynı anda ulaşmanızı sağlar.  Bunun beraber SugarSync, iPhone, Android, Blackberry ve Windows Mobile da dahil olmak üzere tüm mobil cihazları desteklemektedir.


6. LiveDrive

ldlogo_j

LiveDrive, daha çok yedekleme servisi olarak öne çıkan bir servis. LiveDrive iki seçenek sunar: LiveDrive Backup ve LiveDrive Briefcase (Pro). Backup sürümü sınırsız çevrimiçi ile sınırsız miktarda dosyanın yedekleyebilirsiniz. Briefcase veya Pro sürümü, Backup sürümünün tüm özelliklerini korur ancak aynı zamanda sınırsız çevrimiçi cihazlardan veri paylaşımı ve senkronizasyonunu da sağlar.


7. SpiderOak

spideroak_j

SpiderOak, Dropbox’a iyi bir alternatif olarak düşünülebilir. SpiderOak, sağlanan özellikler bakımından Dropbox ile hemen hemen aynıdır. Ayrıca, 2GB’lık ücretsiz depolama alanı sunar, birden fazla bilgisayarı senkronize edilebilir. Bunun beraber SpiderOak, Windows, Mac ve Linux da dahil olmak üzere birden fazla platformu da destekliyor.


8. Box.net

boxnet_j

Box.net’in çevrimiçi dosya depolama alanı, içeriği herkesle güvenli bir şekilde paylaşmanızı sağlayan bir bulut depolama sistemi. Bu sistem, proje dosyalarını paylaşabileceğiniz, yorumlar ekleyebileceğiniz, görevler atayabileceğiniz, tartışmalar başlatabileceğiniz veya yeni içerik oluşturabileceğiniz bir çevrimiçi çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı olur. iPhone ve iPad(iOS) için özel uygulamaları da mevcut.

Dropbox’a Alternatif En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Servisleri Hangileri…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*