E-Tab4 Tablet Bilgisayara V Sınıf Apk Yükleme Nasıl Yapılır?

Bu yıl dağıtılan ve E-tab5 olarak ifade edilen General Mobile tabletler “V Sınıf” adlı sınıf yönetim programı ile birlikte geliyor. E-tab4 tabletlerde ise bu uygulama bulunmuyor. Yapılan güncellemelerle eski tabletlere de otomatik olarak V Sınıf yüklenmeye başlandı. Eğer Tab4 tabletinizde V Sınıf diye bir uygulama görüyorsanız tabletiniz güncel demektir. Bir kaç ayar yaparak V sınıfa rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Ama bazı durumlarda güncelleme gelmiş olan Tab 4 tabletimize format atmamız gerekebilir. Yada bazı mdm hataları nedeniyle V Sınıfta problem yaşayabiliriz. Böyle durumlarda uygulamayı kendimiz, manüel olarak yüklemeliyiz.

Aslında olayın herhangi bir android cihaza apk dosyası yüklemekten farkı yok. Apk dosyasını tabletimize atıp, yükle diyoruz ve uygulama yükleniyor. Ancak, E-tab 4 cihazlarda küçük bir sorun var; eğer tabletiniz güncelleme aldıysa, data kablosu yardımıyla bilgisayara bağlandığımızda bilgisayarımız tableti görmeyecektir. Güvenlik önlemi olarak, bu durum engellenmiş durumda.

Eğer tabletinizi bilgisayarınıza bağladığınızda, bilgisayardan tablet dosyalarını görüntüleyebiliyorsanız işiniz kolay. Aşağıda linki bulunan apk dosyasını bilgisayar üzerinden tablete atıp, tabletten çalıştıracaksınız.

Ama eğer bilgisayara bağlanmıyorsa, bu yazıyı doğrudan tablet üzerinden açıp, indirme linkine tıklamanız ve apk dosyasını doğrudan tablete indirmeniz gerekiyor. İndir dediğiniz anda, dosya tabletinize inmeye başlamalı.

Dosyayı tablete indirdikten sonra, dosyaya ulaşıp kurma aşamasına geçebiliriz. Çünkü indirilenler listesinden doğrudan tıkladığımızda hatayla karşılaşırız. Bunun için play store’dan bir “dosya yöneticisi” uygulaması indirmemiz gerekiyor. Hangisi olduğu önemli değil, yeter ki tabletimizde bulunan tüm dosya ve klasörleri görmemizi sağlasın.

Örnek olarak yukarıda bulunan uygulamayı play store’dan bulup, tabletimize kuralım ve çalıştıralım. Uygulama çalıştığında, tabletimizde bulunan klasörler listelenecektir. Buradan “downloads” klasörüne giriyoruz. Klasör içinde indirdiğimiz apk uzantılı “Eba VSınıf” dosyasını görüyor olmalısınız.

Not: Eğer apk dosyasını bilgisayar bağlantısı ile attıysanız, dosyaya yine bu “dosya yöneticisi” uygulaması yardımıyla ulaşacaksınız.

İnen apk dosyasına dokunarak yüklüyoruz. Normal uygulama yüklemekten farkı yok. Eba V Sınıf uygulaması tabletinize kurulmuş, simgesi de ekranınıza yerleşmiş olmalı.

Eba V Sınıf Apk Dosyasını İndirmek İçin Tıklayınız.

Kaynak: www.bilisimmeraki.com

E-Tab4 Tablet Bilgisayara V Sınıf Apk Yükleme Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*