Ekranı Kırılmış Bir Android Telefondan Verileri Silme Nasıl Yapılır?

Ekranı Kırılmış Bir Android Telefondan Verileri Silme Nasıl Yapılır?

Android akıllı cihazdaki en kırılgan bileşen hangisi dersek, herhalde herkes ekran der. Android telefon sahipleri için kırılmış, siyah veya işlevsiz hale gelmiş ekran problemiyle karşılaşmak yaygın sorunlardan biri. Bu tür durumlarda cihazınız hala çalışıyorsa ve bu cihazı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, bu cihazınızda veri bırakma riskinden kaçınmak istiyorsanız, verilienizi taşımak ya da silmek için yapmanız gerekenler şunlar:
Aşağıdaki adımlardan herhangi birini yapmadan önce, SD Kartı çıkarmak isteyebilirsiniz. SD kart, müzik ve fotoğraflar gibi kişisel verilerinizin çoğuna sahiptir. Bazı uygulamalar, uygulama verilerini saklamak için SD kartını bile kullanır.

Aygıt Yöneticisi(Android Device Manager)’ni Kullanarak Verilerinizi Silebilirsiniz.

Android cihazınızı Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanacak şekilde ayarladıysanız, cihazınızı orada oradan silebilirsiniz. Cihazınızın açık olduğundan emin olun. Umarım internete bağlanacaktır iyi. Daha sonra bir bilgisayardan Android Cihaz Yöneticisi’ni açın ve  ” Silseçeneğini seçin.
android device manager

Android Lost Uygulaması ile Verilerinizi Silin

Bir bilgisayardan Google Play‘e kırık telefonunuzda kullandığınız hesapla giriş yapın ve “Android Lost” uygulamasını cihazınıza yüklemeye çalışın . Yüklendikten sonra , cihazınızı açıp Android Lost’un web sitesinden uzaktan silebilirsiniz.
android lost

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak İçin Düğmeleri Kullanın

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için gereken düğme sırasını bilirseniz (ki her cihazın fabrika ayarlarına sıfırlama sırası farklıdır.) hemen bu işlemi yapıp bilgilerinizi sıfırlayabilirsiniz.

Ekranı Değiştirin.

Kendiniz ya da bir telefoncuda yeni bir ekran takarsanız sorunları daha çabuk giderirsiniz ve bilgilerinizi silmenize, taşımanıza gerek kalmaz.

Son olarak, cihazınıza fiziksel olarak zarar verebilirsiniz. Yani cihazınızı parçalarsanız cihazınızdaki veriler bir daha gelmek üzere yok olabilirler.

Ekranı Kırılmış Bir Android Telefondan Verileri Silme Nasıl Yapılır?
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*