En Yararlı Kablosuz Ağ Araçları Hangileri….

En Yararlı Kablosuz Ağ Araçları Hangileri….

Bu yazımızda sizler için kullandığınız ağdan maksimum verim alabilmeniz için yararlanabileceğiniz bazı uygulamalardan bahsedeceğiz.


1. Ekahau HeatMapper:
ekahau_banneri_heatmapperBu araç sayesinde artık Wi-Fi ağınızın kapsama alanını tahmin etmenize gerek yok. Çünkü bu araç kablosuz ağınızın çekim alanını göstererek sizi tahminlerinizden kurtaracak bir uygulama. Bu araç sayesinde

  • Harita üzerinde Wi-Fi alanı
  • Modemlerin yerini tespit etme
  • Mevcur Ağ Bağlantılarını tespit etme

Güvenlikli bağlantıları bulma gibi özelliklerle akıllı cihazlarınızı daha akıllı kullancaksınız.


2. Acrylic wifi home
acrylic-wifi
WiFi ağlarını ve çakışan WiFi Kanallarını aramanıza izin veren bir WiFi tarayıcısıdır. Bu yazılım ile  WiFi ağları ile en uygun WiFi kanalını seçebilir ve modeminizi optimize edebilirsiniz. Arayüz o kadar iyi olmasa da, uygulama oldukça iyi performans gösteriyor ve etrafınızdaki tüm etkin kablosuz aygıtlar, paket etkinliği ve kablosuz ağınıza kimin bağlı olduğu hakkında bilgi sağlayabiliyor.


3.NetWorx
networkx
NetWorx objektif bant genişliği tüketimi durumu değerlendirmek yardımcı olan basit ama çok yönlü ve güçlü bir araçtır. Bant genişliği kullanım verilerini toplamak ve İnternet hızınızı veya diğer ağ bağlantılarını ölçmek için kullanabilirsiniz. NetWorx, olası ağ sorunlarının kaynaklarını belirlemenize, ISS’niz tarafından belirtilen bant genişliği sınırlarını aşmamasına veya Truva atlarının ve korsan saldırılarının şüpheli ağ etkinlik özelliklerini izlemenize yardımcı olmanıza yardımcı olabilir.

Program, tüm ağ bağlantılarınızı veya sadece Kablosuz veya Mobil Geniş Bant gibi belirli bir ağ bağlantısını izlemenizi sağlar. Yazılımda, son derece özelleştirilebilir görsel ve sesli uyarılar da bulunuyor. Ağ bağlantısı kesildiğinde veya şüpheli etkinlik (alışılmadık derecede ağır veri akışı gibi) oluştuğunda sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, tüm çevirmeli bağlantıları otomatik olarak kesebilir ve sistemi kapatabilirsiniz.

 

 

 

En Yararlı Kablosuz Ağ Araçları Hangileri….
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*