Google, Android’de Arama Sonuçlarına Video Önizlemesi Özelliği Getirdi…

Google, Android’de Arama Sonuçlarına Video Önizlemesi Özelliği Getirdi…

Arama motorlarının en iyisi olan, en iyi sonuçları ekrana getiren Google arama motoru, mobil cihazlar için yeni bir özelliği devreye soktu.
Google, Android işletim sistemi için bu yeni arama özelliğini ile Chrome web tarayıcısını veya resmi Google uygulamasını kullanırken, bazen sonuçlarda video önizlemeleri göreceksiniz.
Daha da açıklamak gerekirse, tamamen yüklemek için videoyu tıklamadan, videonun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını görmek için kısa bir pasaj görebilirsiniz.

Oldukça faydalı olacak bu özellik sayesinde boşuna tıklamanın da önüne geçilmiş olacak. Özellikle yanıltıcı, alakasız başlık kullanan bazı YouTube içerik oluşturucuları için iyi bir önlem olacak.

Bu yeni özellik, mobil paketinizi bitirecek diye bir endişeye kapılacaksınız, korkmayın. Çünkü video önizlemeleri, kablosuz ağa bağlandığında etkili olacak. Ama sınırsız bir mobil paketiniz varsa, bunun için hücredeki ayarlarda önizlemeleri etkinleştirebilirsiniz.

Google, Android’de Arama Sonuçlarına Video Önizlemesi Özelliği Getirdi…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*