Google Chrome’da “Bağlantınız gizli değil” Sorunu ve Çözümü…

Google Chrome’da “Bağlantınız gizli değil” Sorunu ve Çözümü…

Yahoo Mail veya Google Chrome tarayıcısına her girdiğinizde “Bağlantınız gizli değil. Saldırganlar bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir” şeklinde bir sorunla karşılaşıyorsanız eğer yapmanız gerekenler şunlar:

1. Seçenek:

Chrome, güvenlik sertifikasının, giriş yapmaya çalıştığınız web sitesi adresi ile ilgili ise çok fazla endişe etmenize gerek yok aslında.
Bunun için;
Uyarı sayfasının altında yer alan “Gelişmiş” bağlantısına tıklayıp  “<link> sitesine ilerle (güvenli değil)” seçeneğini belirtmeniz yeterli olacaktır.


2. Seçenek:


>> Tüm Chrome olaylarını sonlandırın. Bunun için Windows+R tuş kombinasyonlarıyla “Çalıştır“ı açın ve tskill chrome* komutunu yazarak, Tamam deyin.
>> Tekrar Windows+R tuş kombinasyonlarıyla “Çalıştır“ı açın ve chrome -ignore-certificate-errors komutunu yazarak, Tamam deyin.
>> Yukarıdaki işlemleri doğru yaparsanız, sadece açacağınız sayfanın üstünde sarı bir uyarı çubuğunu göreceksiniz.  Bu uyarıyı kapatıp devam edebilirsiniz. Artık bu tür sertifika uyarılarıyla rahatsız edilmeyeceksiniz.

 

Google Chrome’da “Bağlantınız gizli değil” Sorunu ve Çözümü…
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*