Google, Google Play Protect Adıyla Yeni Güvenlik Aracını Piyasaya Sunuyor.

google-play-protectMobil cihazlarda şu an en büyük işletim sistemleri pastası Android’e ait. Bundan dolayı suçlular için bir numaralı hedef. Google’de bundan ötürü, kötü amaçlı yazılımları veya şüpheli etkinlikleri tespit etmek için her gün yaklaşık 50 milyar uygulamayı tarıyor.(IFCroPortal.com verileri )

Google zararlı yazılımlarla daha etkin mücadele etmek, kullanıcıları olabildiğince suçlulardan koruyabilmek amacıyla yeni bir güvenlik aracı çıkarıyor. Google Play Protect adıyla Google Play‘e tümleşik olarak çıkacak.

Bu güvenlik uygulaması, Android cihazları, cihazda herhangi bir yere kötü amaçlı yazılım yüklenip yüklenmediğinden emin olmak için otomatik olarak tarıyor ve cihazınızın güvenlik durumuyla ilgili kapsamlı bir analiz yapıyor.

Google Play Protect
 herhangi bir olumsuz, zararlı bir şey  bulursa, Google’a bilgi göndererek, şirketin güvenlik tespit süreçlerini iyileştirmesine yardımcı oluyor ve zararlı uygulamaları tespit ederek diğer kullanıcıları da korumuş oluyor.

Mayıs ayında Google I/O’da duyurulan bu Google Play Protect güvenlik uygulaması, yeni Android sürümü olan Android O (Android 8.0) ile birlikte önümüzdeki birkaç ay içerisinde kullanıma sunulacak.

Google, Google Play Protect Adıyla Yeni Güvenlik Aracını Piyasaya Sunuyor.
Kullanıcı Puanı: 5 (1 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*