Google, Mobil İnternet’i reCAPTCHA Android API İle Daha Güvenli Hale Getiriyor

Google, Mobil İnternet’i reCAPTCHA Android API İle Daha Güvenli Hale Getiriyor

Bilindiği gibi ReCAPTCHA spamları önlemek amacıyla geliştirilmiş bir testtir. ReCAPTCHA, üzerinde karışık harfler,rakamlar bulunan, botlar tarafından okunması oldukça zor olan görsellerdir. Kısaca bir spam tarayıcısı ve denetleyecisi olduğunu söyleyebiliriz.

Daha sonra oldukça popüler olan bu uygulama, pusuda bekleyen şirketler devi Google tarafından 16 Eylül 2009′da satın alınmış ve dünya genelinde gelişimini sürdürmüştür.
ReCAPTCHA’nın gelmesinin onuncu yıl dönümünde, Google, Google Play Servis‘in bir parçası olarak ilk reCAPTCHA Android API’sını duyurdu. Bu API, reCAPTCHA’nın amacı olan insanlarla botlar arasında ayrım yapmayı kolaylaştırıyor. Kısaca bu Android API’si ile hedeflenen amaç, spam ve suiistimali olabildiğince azaltmaktır.

Google bu son yeniliği için şu açıklamayı yapıyor;  “Bu API sayesinde, reCAPTCHA, insana ve robotlara, mobil ortamda kolaylaştırılmış bir kullanıcı deneyimi sunmak için daha iyi bir şekilde bilgi verebilir. Sıfır tıklama ile her gün artık mobil kullanıcılar, spam ve istismardan uzak kalacak, kesintiye uğramaksızın uygulamanın keyfini çıkarabilecekler.Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

Google ayrıca bu API’yı Google SafetyNet‘e ekleyerek, yalnızca mobil internet kullanıcıları için daha güvenli hale getirmekle kalmıyor, geliştiriciler için de daha güvenli bir ortam oluşturuluyor.

SafetyNet reCAPTCHA API sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Google, Mobil İnternet’i reCAPTCHA Android API İle Daha Güvenli Hale Getiriyor
Kullanıcı Puanı: 0 (0 votes)
Tarafından RIDVAN DALGIN

Yanıt ver

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kabul edilen biçimler HTML tagları ve özellikler: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*